سرعت حافظه گوگل پیکسل 4 از گلکسی نوت 10 کمتر است

رسانه کلیک – طبق نتایج به دست آمده از یک بنچمارک جدید، حافظه گوگل پیکسل 4 سرعت کمتری نسبت به وان پلاس 7 پرو و گلکسی نوت 10 دارد.

هنگامی که تولید کننده های گوشی های اندروید از رم 8 گیگابایتی در دستگاه های خود استفاده کردند، شرکت گوگل تصمیم گرفت تا یک گام به عقب برداشته و گوشی های پیکسل 3 و پیکسل 3 XL خود را به رم 4 گیگابایتی LPDDR4 مجهز کند. به نظر می رسد که کمپانی گوگل قصد دارد در سال جاری، مجددا این روند را تکرار کند. طبق گزارش لو رفته از یک بنچمارک جدید، حافظه گوشی پیکسل 4 سرعت کمتری نسبت به پرچمداران اندرویدی 2019 دارد. البته گوگل پیکسل 4 از لحاظ طراحی تا حدی ارتقا پیدا کرده و به دوربین های بیشتری مجهز شده است.  

از آنجا که گوگل هنوز به استاندارد UFS 2.1 پایبند است، به نظر می رسد که فعلا خبری از فلش مموری UFS 3.0 نیست. استاندارد UFS 3.0 که با دستگاه های متعددی مثل وان پلاس 7 پرو و گلکسی نوت 10 سازگاری دارد، مزایای قابل ملاحظه ای را به این گوشی ها می بخشد؛ به عنوان مثال برنامه ها با سرعت بیشتری باز می شوند، رابط کاربری بسیار روان بوده و تاخیر یا اشکال خاصی در سیستم عامل مشاهده نمی شود. این استاندارد همچنین به کاربر اجازه می دهد تا رکوردهایی با وضوح بیشتر و نرخ تصویربرداری بالاتری را به وجود آورد. متاسفانه با اینکه سرعت حافظه پیکسل 4 چندان مطلوب نیست، اما به نظر نمی رسد که گوگل نخواهد قدمی در این راستا بردارد.

طبق نتایج لو رفته از بنچمارک وب سایت 91mobiles، نهایت سرعت حافظه گوگل پیکسل 4 برای خواندن داده های متوالی برابر با 655.57 مگابایت بر ثانیه، و برای نوشتن متوالی برابر با 254.48 مگابایت بر ثانیه است. حال آنکه طبق یک بنچمارک قدیمی، سرعت خواندن و نوشتن داده های متوالی در گوشی گلکسی نوت 10 به ترتیب معادل با 1577.14 و 591.62 مگابایت گزارش شده است. این ارقام، تفاوت چشمگیر دو استاندارد حافظه را نشان می دهند. با این تفاسیر به نظر می رسد که حافظه گوشی های پیکسل 4 و پیکسل 4 XL، بسیار ضعیف تر از دستگاه های مجهز به فلش مموری UFS 3.0 عمل خواهند کرد.

سرعت حافظه گوگل پیکسل 4

اگر برای لحظه ای از سرعت حافظه این گوشی چشم پوشی کرده و نگاهی به ویژگی های مثبت این محصول بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که پیکسل 4 دارای رم بیشتری نسبت به گلکسی نوت 10 و وان پلاس 7 پرو است. طبق شایعات منتشر شده، پیکسل 4 و پیکسل 4 XL به همراه رم 6 گیگابایتی LPDDR4 عرضه خواهند شد. با این وجود شرکت گوگل در مقایسه با تولیدکنندگان معروفی مثل ایسوس که در گوشی های هوشمند خود از رم 12 گیگابایتی استفاده می کنند، بسیار ضعیف عمل کرده است.

انتظار می رود که گوگل در ماه اکتبر، از گوشی های پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال رونمایی کند. از آنجا که در اواسط ماه سپتامبر به سر می بریم، به زودی می فهمیم که جدیدترین گوشی های همراه گوگل، از چه نوع استانداردی برای حافظه خود استفاده خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .