جدول فروش هفتگی بریتانیا: شروع عالی Borderlands 3

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته سوم شهریور 98 در بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 23 شهریور (چهاردهم سپتامبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، در هفته ای که شاهد عرضه چند بازی مورد انتظار و بزرگی بودیم، جدیدترین ساخته استودیوی «گیرباکس سافتور» با نام Borderlands 3 با غلبه بر تمامی حریفان، کار خود را با حضور در جایگاه نخست این جدول آغاز کرد.

این صدرنشینی در حالی صورت گرفته که میزان فروش نسخه فیزیکی بازی در هفته اول انتشار تقریبا نصف میزان فروش بوردرلندز 2 است. هرچند، این موضوع به معنی عملکرد ضعیف و فروش پایین Borderlands 3 نیست، چرا که نزدیک به هفت سال پیش بازیکنان بجای تهیه نسخه دیجیتالی، به خرید نسخه فیزیکی بازی علاقه مند بودند و تقاضا خرید نسخه فیزیکی بیشتر از نسخه دیجیتالی یک بازی بود. اما این موضوع هم اکنون به کلی تغییر کرده و نسخه دیجیتالی سهم زیادی از فروش کلی یک اثر را به خود اختصاص می دهد.

افزون بر این، موفقیت بوردرلندز 3 تنها به این صدرنشینی خلاصه نشده و این بازی به لطف عملکرد تحسین آمیز خود، رکورد بزرگ ترین فروش در هفته اول انتشار را از آن خود کرده است. رکوردی که پیش از این به بازی Days Gone تعلق داشت. در ادامه، بازی جدید ردموندی ها به نام Gears 5 هم عملکرد قابل قبولی داشت و با وجود اینکه فروش کمتری نسبت به بودرلندز 3 را تجربه کرده، اما جایگاه دوم جدول را تصاحب کرده است. بر اساس گزارش ها، فروش این عنوان نزدیک به 25 درصد کمتر از فروش اثر Gears of War 4 بوده که علت آن را می توان انتشار بازی روی سرویس ایکس باکس گیم دانست. eFootball PES 2020 فارغ از اینکه از پس رقابت با عناوین مذکور برنیامد و در هفته اول انتشار به قرارگیری در رده سوم جدول بسنده کرد، اما فروش آن قریب به 18 درصد بیشتر از نسخه قبلی بوده است.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

رده چهارم جدول در اختیار صدرنشین هفته قبلی یعنی NBA 2K20 است که به خاطر کاهش فروش 54 درصدی، سه پله سقوط را تجربه کرده است. از دیگر بازی های جدید هفته می توان به Greedfall اشاره کرد که طی اولین هفته انتشار خود در مکان پنجم قرار گرفته است. به دنبال انتشار چهار بازی جدید، Mario Kart 8: Deluxe با دو پله سقوط، از جایگاه چهارم به جایگاه ششم نقل مکان کرده و اثر Spyro Reignited Trilogy نیز با سقوط پنج پله ای، در رده هفتم جدول به چشم می خورد.

شاهکار شرکت راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V پس از یک هفته غیب، مجددا به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا برگشته و این بار با یک جهش پنج پله ای، موفق به تصاحب رده هشتم جدول شده است. دو بازی Crash Team Racing: Nitro-Fueled و Super Mario Maker 2 هر یک به ترتیب از جایگاه پنجم و هفتم به رده نهم و دهم جدول سقوط کرده اند.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته سوم شهریور 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1Borderlands 3
2Gears 5
3eFootball PES 2020
4اولNBA 2K20
5Greedfall
6چهارمMario Kart 8: Deluxe
7دومSpyro Reignited Trilogy
8دوازدهمGrand Theft Auto V
9پنجمCrash Team Racing: Nitro-Fueled
10هفتمSuper Mario Maker 2

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته سوم شهریور 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .