بازی Gears 5 بیش از سه میلیون بازیکن دارد!

رسانه کلیک – بر اساس بیانیه اخیر شرکت مایکروسافت، ظاهرا بازی Gears 5 در هفته اول انتشار خود بیش از سه میلیون بازیکن داشته که سرویس Xbox Game Pass در این موفقیت شدیدا تاثیرگذار بوده است.

کمتر از چند روز از انتشار بازی محبوب Gears 5 می گذرد و این عنوان به طور خیره کننده ای نه تنها به خوبی انتظار اغلب منتقدان و هواداران را برآورده کرده، بلکه با ارائه گیم پلی فوق العاده مهیج و جذاب، تجربه بی نظیری از سری «گیرز آو وار» را برای علاقه مندان رقم زده است. از بخش کمپین داستانی گرفته تا حالت های متنوع بخش چندنفره آنلاین، گرز 5 عملکرد تحسین آمیزی دارد و استودیوی کوالیشن با ترکیب هنرمندانه مکانیزم های جدید با بدنه اصلی این مجموعه، اثر باارزشی را خلق کرده است.

اما ماجرا تنها به بازخوردهای مثبت طرفداران ختم نشده و به گفته ردموندی ها، Gears 5 در بحث فروش و جامعه بازیکنان رکورد جدیدی به ثبت رسانده است. در همین راستا، چندی پیش شرکت مایکروسافت در بیانیه ای رسما اعلام کرد که این عنوان رکورد بهترین و بزرگترین عرضه در میان بازی های انحصاری نسل هشتمی برند ایکس باکس را به خود اختصاص داده و در اولین هفته انتشار خود، بیش از سه میلیون بازیکن داشته است.

بر اساس ادعای ردموندی ها، تعداد بازیکنانی که در هفته اول انتشار به تجربه بازی Gears 5 پرداخته اند، چیزی در حدود دو برابر بازیکنان اثر Gears of War 4 است. به نظر می رسد بخش اعظمی از این موفقیت بزرگ بازی ناشی از عرضه آن در سرویس ایکس باکس گیم پس است، چرا که گفته شده بیشتر این سه میلیون نفر مربوط به کاربران سرویس Xbox Game Pass می شود که بازیکنان هر دو پلتفرم پی سی و ایکس باکس وان را دربر می گیرد و منحصر به یک پلتفرم خاص نیست.

بازی Gears 5

نسخه رایانه شخصی بازی نیز به خودی خود سنگ تمام گذاشته است، به طوری که این عنوان هم اکنون پرمخاطب ترین اثر سرویس ایکس باکس گیم پس روی پلتفرم پی سی به حساب می آید. افزون بر این، رکورد بهترین عرضه در میان بازی های انحصاری شرکت مایکروسافت در شبکه استیم نیز به بازی Gears 5 تعلق دارد.

در خصوص میزان فروش گیرز 5، بد نیست بدانید که این عنوان در هفته اول انتشار خود در رده دوم جدول پرفروش ترین بازی های هفتگی بریتانیا قرار گرفت. این در حالی است که جدیدترین ساخته استودیوی «گیرباکس سافتور» با نام Borderlands 3 قادر به تصاحب جایگاه نخست جدول شد (جدول فروش هفتگی بریتانیا: شروع عالی Borderlands 3). البته، گفته شده که میزان فروش نسخه فیزیکی Gears 5 در مقایسه با بازی Gears of War 4 چیزی در حدود 25 درصد کاهش یافته که شواهد امر، عرضه بازی در سرویس ایکس باکس گیم پس را علت اصلی این کاهش فروش می دانند.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر می توانید بازی پرطرفدار Gears 5 را روی دو پلتفرم ایکس باکس وان و رایانه شخصی تجربه کنید. نسخه استاندارد این عنوان با قیمت 59.99 دلار در دو فروشگاه استیم و ایکس باکس به فروش می رسد که البته در صورتی که جزء کاربران سرویس Xbox Game Pass باشید، به صورت رایگان از تجربه این عنوان لذت ببرید.

حال، دیدگاه شما در رابطه با موفقیت چشمگیر بازی Gears 5 چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان می تواند رکورد بیشترین تعداد بازیکنان مجموعه خود را جابه‌جا کند؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.