هواوی دوربین سلفی زیر نمایشگر را وارد گوشی های هوشمند می کند

رسانه کلیک – هواوی یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند، قصد دارد محصولات جدید خود را مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر کند.

پس از اینکه طراحی ناچ صفحه نمایش در سال های اخیر در بین گوشی های هوشمند کمپانی های مختلف فراگیر شد، اضافه کردن دوربین سلفی پاپ آپ بهترین راه حل برای رهایی از آن بود، اما با این وجود، همیشه ریسک شکستگی آن نیز وجود خواهد داشت. در حال حاضر، بهتری راه حل دقیقا همان چیزی است که هواوی و برخی تولیدکنندگان چینی دیگر همچون شیائومی و Oppo در حال کار روی آن هستند؛ یعنی «طراحی دوربین سلفی زیر نمایشگر». کمپانی هواوی، امتیاز استفاده از این ایده را در سال 2018 به نام خود ثبت کرده که در 29 اوت سال 2019 توسط WIPO منتشر شد.

دوربین سلفی زیر نمایشگر هواوی

کمپانی هواوی قصد دارد گوشی هوشمندی طراحی کند که صفحه نمایشی نسبتا شفاف داشته باشد و در قسمت بالایی آن، همانند گذشته نوار وضعیت آیکون های همچون نمایشگر وضعیت باتری وجود داشته باشد. همچنین اجزایی همچون فلش LED و دوربین سلفی نیز زیر نمایشگر تعبیه شوند.

زمانی که از دوربین سلفی استفاده نمی شود، همه چیز در حالت عادی قرار خواهد داشت. نوار وضعیت آیکون ها مثل هر گوشی هوشمند دیگری نمایش داده خواهد شد. صفحه نمایش هم در طول این مدت نیمه شفاف باقی خواهد ماند. اما زمانی که از دوربین سلفی در حال استفاده است، بخشی از صفحه نمایش که دوربین ها و سایر اجزا همچون نشانگر LED در آن قرار دارند به یک صفحه نمایش کاملا شفاف تبدیل خواهد شد که به معنای واقعی می توانید درون آن را ببینید. با این حال شما قادرید که شفافیت را کنترل کنید.

علاوه بر این، این احتمال نیز وجود دارد که هواوی بخش شفاف را به سایر بخش های نمایشگر گسترش دهد. با همه این ها، هنوز مشخص نیست که هواوی قصد دارد که این فناوری را وارد بازار کند یا خیر، اما اگر گوشی هوشمندی با این ویژگی عرضه شود، قطعا یکی از بزرگ ترین رویداد های این عرصه به شمار می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.