حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه داده‌های زیستی تسریع شد

رسانه کلیک – مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیم‌های نوپا حوزه داده‌های زیستی را برای رونق کسب و کار و توسعه محصول حمایت می‌کند.

تفاهم نامه ای میان مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت امضا شد. تفاهم نامه ای که اساس آن حمایت از توسعه کسب و کارهای مبتنی بر داده های زیستی بود. بر اساس آن فراخوانی منتشر شد تا سرعت این فعالیت شتاب گیرد. 

در سال جاری فراخوان حمایت از کسب و کار داده های زیستی نخستین روز از خرداد ماه منتشر شد و فعالان این حوزه تا پایان تیر ماه مهلت داشتند تا طرح های خود را برای بررسی و ارزیابی ارسال کنند. در این فراخوان داده های نسل جدید توالی یابی و ریز آرایه ها مورد تاکید قرار گرفت. 

محققان و شرکت های فعال در این حوزه پس از انتشار فراخوان به میدان آمدند و طرح های خود را ارسال کردند و در نهایت پس از ارزیابی و داوری ها 10 طرح برای مرحله حضوری انتخاب شدند. پس از این مرحله طرح های برگزیده تیم های نوپا با دریافت کمک های مختلف همچون دوره های آموزشی و حمایت مادی برای تجاری سازی محصول خود حمایت می شوند تا کسب و کارشان شکل گیرد و به مسیر خود ادامه دهند. پس در این برنامه تیم های نوپا توسعه محصول خود و رونق کسب و کار را فرا می گیرند. 

بر اساس این گزارش، داده های زیستی دسته ای از کلان داده ها هستند که کاربردهای فراوانی دارند. با توجه به نوظهور بودن آنها کسب و کارهای جدیدی بر اساس آنها شکل گرفته است و در کشور ما نیز حرکت به سمت شکل گیری این کسب و کارها و رونق آنها اهمیت بسیاری دارد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .