اپیک گیمز بالغ بر 10 میلیون دلار برای عرضه انحصاری Control هزینه کرده است

رسانه کلیک – بر اساس گزارش مالی اخیر شرکت 505 گیمز، به نظر می رسد اپیک گیمز برای عرضه انحصاری Control در فروشگاه خود نزدیک به 10 میلیون دلار خرج کرده است.

از زمانی که شرکت اپیک گیمز اولین فروشگاه اختصاصی خود را راه اندازی کرده، برای شکست شبکه پرمخاطب استیم و جلب نظر شماری از کاربران رایانه شخصی، اقداماتی گوناگونی همچون عرضه رایگان بازی ها به صورت هفتگی انجام داده است. در این میان، این شبکه چند وقتی است که روی انتشار انحصاری بازی ها برای پی سی تمرکز کرده و تا به امروز نسخه رایانه شخصی آثار بزرگی همچون The Division 2، مترو اکسدوس و بوردرلندز 3 منحصرا در این شبکه به دست بازیکنان رسیده است.

بازی جدید استودیوی سرشناس رمدی انترتینمنت با نام Control نیز از این قاعده مستثنی نبوده و این اثر نیز چندی پیش بجای عرضه در شبکه استیم، به صورت انحصاری در فروشگاه اپیک گیمز منتشر شد. حال، به نظر می رسد این اتفاق به رایگان صورت نگرفته و اپیک گیمز با پرداخت هزینه هنگفتی، نسخه پی سی اثر کنترل را به انحصار خود درآورده است.

به بیان دقیق تر، چندی پیش شرکت 505 گیمز، ناشر Control، در جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر خود به دریافت 9.49 میلیون یورو (برابر با 10.5 میلیون دلار) از اپیک گیمز برای عرضه انحصاری نسخه پی سی بازی کنترل در فروشگاه تازه تاسیس Epic Games Store اشاره کرد. به دنبال این موضوع، آقای دنیل احمد (Danial Ahmad)، تحلیل گر حوزه بازی های ویدیویی، با انتشار توییتی، اعلام کرد که تمامی این مبلغ صرفا برای عرضه انحصاری Control در اپیک گیمز هزینه شده و این موضوع هیچ ارتباطی با دیگر بازی های شرکت 505 گیمز ندارد.

اگرچه پیش از این اطلاعی درباره هزینه انحصاری کردن عناوین ویدیویی در دست نبود و 505 گیمز اولین شرکت ناشری است که چنین جزئیاتی را با عموم به اشتراک گذاشته، اما ظاهرا شرکت اپیک گیمز در پشت پرده مبالغ بزرگی را برای عرضه انحصاری بازی ها روی پلتفرم خود صرف می کند. با این حال، بد نیست بدانید که شرکت مایکروسافت و سونی برای عرضه بازی کنترل روی دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 هیچ مبلغی به شرکت 505 گیمز و یا استودیوی رمدی انترتینمنت پرداخت نکرده اند.

آقای دنیل احمد در این باره توضیح می دهد:

درست است، کل این مبلغ [10 میلیون دلار] از سوی شرکت اپیک گیمز برای عرضه انحصاری Control در شبکه اپیک گیمز استور هزینه شده است. این در حالی است که دو شرکت مایکروسافت و سونی هیچ هزینه ای برای انتشار بازی روی پلتفرم های خود صرف نکرده اند. البته، هنوز به طور کامل مشخص نیست که این هزینه صرفا برای عرضه انحصاری Control در شبکه اپیک گیمز صورت گرفته و یا موارد دیگری از جمله محتویات جدید نیز با این موضوع در ارتباط خواهد بود.

شایان ذکر است؛ بازی Control در حال حاضر روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در دسترس قرار دارد.

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرداخت بیش از 10 میلیون دلار برای خرید حق انحصار نسخه پی سی اثر کنترل چیست؟ به نظر شما، آیا این اقدامات شرکت اپیک گیمز فروشگاه استیم را تحت تاثیر خود قرار می دهد؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.