جدول فروش هفتگی بریتانیا: صدرنشینی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته چهارم شهریور 98 در بریتانیا را منتشر کرد.

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 30 شهریور (21 سپتامبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، بازی جدید شرکت نینتندو با نام The Legend of Zelda: Link’s Awakening به صدرنشینی یک هفته ای اثر بوردرلندز 3 خاتمه و جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داد.

این اثر در واقع نسخه بازسازی شده مجموعه پرطرفدار Zelda است که توسط استودیوی مستقل Grezzo به صورت انحصاری راهی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ شده است. این استودیو پیش تر سابقه ساخت نسخه ریمستر و سه بعدی عناوین Ocarina of Time و Majora’s Mask برای 3DS را در کارنامه خود دارد. عنوان The Legend of Zelda: Link’s Awakening نه تنها شروع خوبی را جدول بریتانیا تجربه کرده، بلکه این بازی رکورد سریع ترین فروش در میان نسخه های سری زلدا را نیز جابه‌جا کرده است.

بازی Borderlands 3 که کار خود را با حضور در رده اول جدول آغاز کرده بود، در طول هفته دوم انتشار با کاهش فروش 69 درصدی روبه‌رو شد که به همین خاطر، با یک سقوط، در مکان دوم جدول قرار گرفته است. رده سوم جدول به اثر پرطرفدار Mario Kart 8: Deluxe تعلق دارد که به لطف فروش عالی خود و جهش سه پله ای، خود را به این جایگاه رسانده است. جدیدترین بازی ردموندی ها یعنی Gears 5 که از حیث فروش، رکورد جدیدی را در میان تمامی بازی های انحصاری برند ایکس باکس در نسل هشتم به ثبت رسانده، به خاطر کاهش فروش 74 درصدی، از رده دوم به رده چهارم جدول سقوط کرده است.

بر اساس گزارش ها، به نظر می رسد میزان فروش بازی eFootball PES 2020 در طول این هفته چیزی در حدود 73 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته که در پی این موضوع، این اثر شبیه ساز فوتبال دو پله سقوط را تجربه و به رده پنجم جدول نقل مکان کرده است. در این میان، بازی Tom Clancy’s The Division 2 با صعود چهارده پله ای، خود را دوباره به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا بازگردانده و هم اکنون به خاطر افزایش فروش 114 درصدی، در رده ششم جدول به چشم می خورد.

بازی پرفروش شرکت راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V که دیگر به حضور آن در چارت ده بازی پرفروش انگلستان عادت کردیم، این بار با یک پله صعود، خود را به رده هفتم رسانده است. این در حالی است که اثر Spyro Reignited Trilogy به دنبال این تغییر، با یک پله سقوط هم اکنون مکان هشتم جدول را در اختیار دارد. Crash Team Racing: Nitro-Fueled که چند هفته پیش به طور متوالی جایگاه نخست جدول را تصاحب کرده بود، حال در چارت اخیر جایگاه قبلی خود را با حفظ جایگاه قبلی، همچنان در رده نهم دیده می شود. در آخر، جدیدترین نسخه شبیه ساز ورزش بسکتبال شرکت توکی گیمز تحت عنوان NBA 2K20 که هفته گذشته در رده چهارم جدول حضور داشت، این بار با شش پله سقوط در رده دهم قرار گرفت. از دیگر نکات قابل توجه گزارش این هفته می توان به کاهش 78 درصدی فروش بازی جدید Greedfall اشاره کرد که از مکان پنجم به مکان بیست و هشتم سقوط کرده است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته چهارم شهریور 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1The Legend of Zelda: Link’s Awakening
2اولBorderlands 3
3ششمMario Kart 8: Deluxe
4دومGears 5
5سومEfootball PES 2020
6بیستمTom Clancy’s The Division 2
7هشتمGrand Theft Auto V
8هفتمSpyro Reignited Trilogy
9نهمCrash Team Racing: Nitro-Fueled
10چهارمNBA 2K20

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته چهارم شهریور 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .