فراخوانی دستیار گوگل با بلند کردن گوشی پیکسل 4

رسانه کلیک – در آینده افراد می توانند برای دسترسی به گوگل اسیستنت تنها گوشی پیکسل 4 خود را بردارند و دستورات صوتی خود را صادر کنند.

کاربران گوشی های انحصاری گوگل از سال 2017 تا به امروز می توانند به لطف فناوری Active Edge، تنها با فشار دادن فریم این گوشی ها، دستیار گوگل اسیستنت را فعال کرده و از آن استفاده کنند. نحوه به کار انداختن دستیار گوگل از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که تنها در صورت فراخوانی آن، می توان دستورات صوتی را ارسال کرد.

در بسیاری از گوشی های پیکسل، به راحتی می توان دستیار صوتی را فراخوانی کرد. کاربر تنها با ذکر عبارت Hey Google، فشردن اطراف گوشی یا فشردن دکمه Home، می تواند گوگل اسیستنت را فعال کند. با این حال به نظر می رسد که در گوشی پیکسل 4، دیگر نیازی به این کارها نیست.

کمپانی گوگل اعلام کرده که محصول آینده این شرکت، به کاربر اجازه می دهد تا تنها با بلند کردن دستگاه و آغاز صحبت، دستورات صوتی را برای گوگل اسیستنت صادر کند. به بیان دیگر، به محض برداشتن گوشی می توانید درباره آب و هوا سوال کرده و یا چراغی را روشن یا خاموش کنید.

هنوز مشخص نشده که آیا این قابلیت، جزو مشخصه های پیشفرض در گوشی پیکسل 4 به شمار می آید یا خیر. همچنین معلوم نیست که گوگل چگونه می خواهد از کاربرد تصادفی دستیار صوتی در خارج از زمانبندی ویژه جلوگیری کند. از طرف دیگر، نمی توان پیش بینی کرد که آیا این ویژگی در عرضه ابتدایی پیکسل 4 قابل دسترس خواهد بود یا خیر.

شایعات متعددی پیرامون سایر ویژگی های پیکسل 4 وجود دارد که از جمله آن ها می توان به امکان پاسخگویی به تماس ها در حالت انتظار اشاره کرد. البته وجود چنین ویژگی هایی در هنگام عرضه، بسیار بعید به نظر می رسد. با این حال حتی در صورت صحت این شایعات، باز هم تکیه به ارتقای دستیار صوتی، تصمیم هوشمندانه تری برای کمپانی گوگل جهت فروش گوشی پیکسل 4 به شمار می آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .