آیا اپل جایگاه شرکت هواوی را تا پایان سال تصاحب می کند؟

رسانه کلیک – تحلیلگران پیش بینی کرده اند که شرکت هواوی در سه ماهه چهارم سال میلادی با مشکل فروش رو‌به‌رو می شود. این در حالی است که میزان فروش محصولات اپل رو به افزایش است.

همانطور که می دانید، دولت آمریکا چند ماه پیش هواوی را در فهرست سیاه خود قرار داد و معاملات تجاری با این شرکت چینی را تحریم کرد. لذا تحلیلگران پیش بینی کرده اند که هواوی در سه ماهه چهارم سال میلادی با مشکل فروش مواجه می شود. این در حالی است که اپل با معرفی سری آیفون 11، نظر بسیاری از خریداران را به سمت خود جلب کرده و احتمالا تا پایان سال، جایگاه هواوی را تصاحب کرده و در رده دوم فروشندگان برتر اسمارت فون قرار می گیرد.

انتظار می رود که هواوی صرف نظر از تحریم ها، حدودا 60 میلیون گوشی هوشمند را در سه ماهه چهارم سال به فروش برساند. میزان فروش این شرکت در سه ماهه سوم حدودا 10 میلیون کمتر و برابر با 50 میلیون تخمین زده شده است. موانع بسیاری بر سر راه هواوی قرار گرفته اما ظاهرا هیچ یک از آن ها موجب خروج این شرکت از بازار رقابت نمی شود.

طبق گزارشات سازمان IDC، کمپانی اپل در سه ماهه اول، دوم و سوم سال 2019 به ترتیب 36، 34 و 30 میلیون گوشی همراه را به خریداران عرضه کرده است. حال گفته می شود که با افزایش محبوبیت سری جدید آیفون 11 در داخل و خارج از آمریکا، میزان فروش این شرکت تا پایان سال از مرز 70 میلیون عدد نیز عبور می کند. این موضوع مسلما جایگاه شرکت بزرگی همچون هواوی را به خطر می اندازد.

شرکت هواوی در حال حاضر با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند. حال باید دید که این کمپانی برای غلبه بر تحریم ها و حفظ جایگاه خود چه راه حلی را در پیش می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .