پتنت جدید سامسونگ به دوربین سلفی سه گانه گلکسی S11 اشاره می کند

رسانه کلیک – شرکت سامسونگ تصمیم دارد برای گوشی های سری گلکسی S11 از دوربین سلفی سه گانه با طراحی پانچ هول استفاده کند.

سامسونگ با معرفی روش های جدیدی همچون طراحی ناچ و پانچ هول، ابتکار جدیدی را در گوشی های گلکسی سری S10 وارد کرد. حال این کمپانی کره ای قصد دارد تا گام بزرگتری برداشته و خلاقیت دیگری را در تولید گوشی های گلکسی سری S11 به کار برد.

شرکت سامسونگ اخیرا پتنتی را به ثبت رسانده که طبق آن، سه عدد سنسور درون حفره ای در زیر نمایشگر گوشی قرار می گیرد. این پتنت توسط دفتر KIPO و در راستای بروزرسانی طراحی پانچ هول، به سامسونگ اعطا شده است.

گوشی های گلکسی S10 پلاس و S10 5G در اوایل سال جاری روانه بازار شده و مجهز به دوربین های سلفی دوگانه با طراحی پانچ هول هستند. پس منطقی است که این کمپانی بخواهد به منظور باقی ماندن در رقابت، تعداد سنسورهای دوربین در گوشی های آینده خود را افزایش دهد.

گوشی های هوشند نسل فعلی، دارای دوربین سلفی معمولی و سنسور تشخیص عمق برای بهبود تصاویر پرتره هستند. با فرض وجود این دو سنسور، می توان احتمال داد که دوربین سوم در گوشی های گلکسی S11 از نوع اولترا واید باشد. از طرف دیگر، سامسونگ ممکن است سنسور تشخیص عمق را حذف کرده و در عوض دو سنسور جدید را لحاظ کند که با همکاری یکدیگر، قادر به تشکیل سیستم شناسایی چهره سه بعدی خواهند بود.

در پتنت جدید سامسونگ، گوشی هوشمند دارای حاشیه های بسیار نازکی است. البته این ویژگی به خوبی با اسمارت فون های پرچمدار سال آینده که دارای حداکثر نسبت صفحه نمایش به بدنه هستند، سازگاری دارد.

انتظار می رود که مدل آینده گلکسی S11 پلاس دارای دوربین سلفی سه گانه و گلکسی S11 معمولی دارای دوربین سلفی دوگانه مجهز به سنسور اولترا واید باشد. اما گوشی ارزان تر و کوچکتر گلکسی S11e به احتمال زیاد تنها مجهز به یک دوربین سلفی بوده و با آیفون 11 رقابت خواهد کرد.

با همه این تفاسیر، نمی توان به طور قطع گفت که پتنت جدید سامسونگ در گلکسی S11 اعمال می شود. این گوشی در تاریخ 18 فوریه سال 2020 رونمایی خواهد شد و تنها در آن هنگام است که می توان از اطلاعات بالا اطمینان حاصل کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.