مروری بر اخبار فناوری ایران در هفته گذشته

رسانه کلیک – هفته گذشته هفته پرتب وتابی برای فناوری ایران بود. هقته ای که با جنجال تاکسی‌های اینترنتی شروع و بالا رفتن قیمت گوشی به پایان رسید.

کمیسیون تجارت الکترونیکی دستورالعمل تاکسی‌های اینترنتی را بررسی کرد

کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی با دستور بررسی و نقد دستورالعمل اخیر تاکسی‌های اینترنتی تشکیل جلسه داد. اعضای این کمیسیون بر این باورند که با تعامل بیشتر ذینفعان، رسیدن به نتیجه بهتر میسر بوده و کماکان با اضافه شدن و ملاحظه دغدغه بازیگران مرتبط فرصت رسیدن به نتیجه قابل قبول فراهم است. برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

ماجرای مدیران اسنپ و جدایی مدیر عامل اسنپ تریپ

طی روزهای اخیر خبر جدایی مدیر عامل اسنپ تریپ از اسنپ ماجراهایی به دنبال داشت، تغییراتی که سوژه اول رسانه‌ها بود.

تغییراتی که در روزهای اخیر در اسنپ رخ می دهد و مدیرانی که ترجیح می دهند به دلایل مختلف از تیم کناره بگیرند؛ باعث شد ذره بین به دست گرفته و به بررسی این داستان بپردازیم. برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

علت مسدود شدن سایت‌های دانلود فیلم چیست؟

جواد جاویدنیا در مورد اعلام ممنوعیت ارائه خدمات از ناحیه ارائه دهندگان خدمات میزبانی به سایت‌های دانلود فیلم و خدمات فیلتر شده که اخیرا از طرف معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور طی نامه‌ای به شرکت‌های مذکور ابلاغ شده است، توضیح داد.

مدت زمان زیادی از خبر فیلتر سایت‌های دانلود فیلم نگذشته و این سوال هنوز هم برای دوسنداران فیلم و سریال پابرجاست که علت اصلی این مسدود سازی چیست و از کجا آب می‎خورد. سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور در گفتگویی در این خصوص توضیحات مفصلی داده است. برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

گوگل پلی در لیست مسدودسازی است!

در حالی که تب و تاب و حواشی مسدودسازی سایت‌های دانلود فیلم و سریال هنوز سر خط اخبار است؛ خبری جدید مبنی بر مسدودسازی گوگل پلی به گوش می‌رسد.

طبق نامه‌ای که به تاریخ 17 مهر 98  نوشته شده و ظاهرا منتسب به جواد جاویدنیا، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است از ارایه دهندگان خدمات دسترسی خواسته شده گوگل پلی در حداقل زمان ممکن به لیست بلند بالای مسدودی ها بپیوندد. برای خواندن ادامه خبر کلیک کنید. 

قرارداد همکاری میان «تپ‌سی» و شهرداری تهران امضا شد

با ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزارت کشور، نخستین قرارداد همکاری بین «تپ‌سی» و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک منعقد شد.با این انعقاد قرارداد  فعالیت تپ‌سی در پایتخت به‌طور قانونی رسمیت یافت. برای ادامه خبر کلیک کنید. 

جریمه یک میلیارد ریالی، حاصل انحصارگرایی اسنپ‌فود

پس از حواشی زیادی که ماجرای شکایت چیلیوری از اسنپ فود داشت در نهایت رای شورای ملی رقابت منتشر شد. شورای رقابت، شکایت چیلیوری در برابر اقدام اسنپ‌فود در انعقاد قرارداد انحصاری با رستوران‌ها را “انحصارگرایی” تشخیص داد و اسنپ فود به پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. برای ادامه خبر کلیک کنید. 

روایت رقابتی که به انحصار رسید

در ادامه انتشار خبر نهایی شورای رقابت مدیر عامل هلدینگ کسب و کارهای نوین ایرانیان در  خصوص تاثیر این رای بر کسب و کار چیلیوری گفت: «این انحصار کاربران ما را از رستوران های خوب محروم کرده بود، ما سعی می کنیم این هزار رستوران را به چرخه خود برگردانیم و با ایجاد کیفیت بتوانیم سهم خوبی در بازار به دست آوریم.» برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید. 

قهوه ای تلخ، شیرینی امید

به عنوان تیم کلیک به مناسبت اولین سالگرد ریاست ناظمی مهمان اتاق امیر ناظمی در طبقه ششم سازمان فناوری اطلاعات شدیم؛ میهمان بودیم اما حکم میزبانی را داشتیم که در برنامه ویدیویی خود میزبان ناظمی بودیم.

در حالی که با قهوه‌ای از ما پذیرایی کرد که تلخ و شیرین را با هم مرور کردیم؛ از هر دری گفتیم و شنیدیم و سعی کردیم فراتر از گفتگوهای خشک و رسمی رفته و نیم نگاهی به نگاه شخصی امیر ناظمی داشته باشیم. برای تماشای این گفتگو کلیک کنید. 

همزمان با مسدودسازی گوگل پلی از کدام پروژه وطنی رونمایی خواهد شد؟

روژه های فیلترینگ و مسدودسازی سایت‌های مختلف و حواشی که در پی دارد این سوال را پیش می‌آورد: اینبار با مسدودسازی گوگل پلی قرار است از کدام پروژه وطنی رونمایی شود؟ برای ادامه خبر کلیک کنید. 

ارز ثانویه؛ جدیدترین روش محاسبه تعرفه واردات تلفن همراه مسافری

بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با قاچاق کالا به گمرک کل کشور، حقوق ورودی تلفن همراه مسافری بر اساس نرخ ارز بازار ثانویه (سامانه سنا) محاسبه می شود.

دستورالعمل مهم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص نحوه ترخیص تلفن همراه مسافر به گمرک ابلاغ شد. بر اساس این دستورالعمل، حقوق و عوارض گمرکی گوشی تلفن همراه مسافری با نرخ ارز ثانویه (سامانه سنا) محاسبه می شود. برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید. 

جشنواره وب و موبایل در رشت

دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران پس از اصفهان و مشهد؛ اینبار در رشت برگزار خواهد شد. جشنواره‌ای که پس از برگزاری رویداد در 7 شهر ایران قرار است اختتامیه اش را در تهران انجام دهد. این رویداد ۲ آبان ۹۸ در شهر رشت برگزار می شود.  برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

مطالبه گری از وزیر ارتباطات

در ادامه خبر جدیدترین روش محاسیه تعرفه واردات تلفن همراه مسافری به عنوان تیم کلیک به بررسی پرونده جی ال ایکس پرداخیتم و به عنوان صدای مردم ایران از وزیر ارتباطات در این قضیه مطالباتی داریم . چرا با بالا بردن تعرفه‌های واردات گوشی تلاش می‌کنید مردم را ملزم به استفاده از گوشی‌های ایرانی کنید. بالا بردن تعرفه واردات، همزمان با رونمایی از شاهین دو؛ در ذهن ما داستان تکراری خودروهای ملی را تجدید می‌کند و بس. از این روی جناب وزیر ارتباطات خواهشمندیم سوالات ما را پاسخ داده و مطالبه گری ملت ایران در این خصوص را بی جواب نگذارد. برای خواندن متن کامل خبر کلیک کنید. 

مدیرعامل جدید رایتل معرفی شد

بعد از استعفای مینا مهرنوش از مدیرعاملی رایتل، یاسر رضاخواه با معرفی شستا و تایید کمیته‌ تایید صلاحیت رگولاتوری، مدیرعامل جدید رایتل شد. برای ادامه خبر کلیک کنید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .