عرضه The Last of Us Part 2 رسما به بهار 2020 موکول شد

رسانه کلیک – در پی شایعه های اخیر، سرانجام استودیوی خوشنام «ناتی داگ» چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که عرضه The Last of Us Part 2 تا خرداد ماه سال آینده عقب افتاده است.

دیروز بود که یک منبع نزدیک به استودیوی «ناتی داگ» طی گزارشی به وب سایت مشهور کوتاکو از تاخیر در عرضه The Last of Us Part 2 خبر داد و شماری از طرفداران دو آتیشه این مجموعه را نگران کرد (احتمال تاخیر در عرضه بازی The Last of Us Part 2)! پس از انتشار این شایعه، در حالی که غالب بازیکنان منتظر تکذیب آن از سوی ناتی داگ بودند، اما شواهد امر صحت این ادعا را تایید می کند.

به بیان دقیق تر، ساعاتی پیش نیل دراکمن (Neil Druckmann)، کارگردان اثر آخرین ما: قسمت دو، در واکنش به این گمانه زنی ها رسما اعلام کرد که قسمت دوم بازی آخرین ما بجای زمستان، در بهار 2020 در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب، با وجود اینکه در ابتدا قرار بر این بود که بازی The Last of Us Part 2 در روز دوم اسفند ماه امسال (21 فوریه سال 2020 میلادی) به صورت انحصاری روی کنسول پلی استیشن 4 منتشر شود، لیکن در حال حاضر انتشار آن سه ماه عقب افتاده و این عنوان مورد انتظار در روز جمعه نهم خرداد ماه سال آینده (29 می سال 2020 میلادی) از راه خواهد رسید.

نیل دراکمن در این باره می گوید:

درست چند هفته که در حال جمع بندی بخش های مختلف بازی بودیم، به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر وقت کافی برای ترکیب تمامی بخش ها و همچنین رسیدن به سطح استاندارد عناوین ویدیویی استودیو ناتی داگ در اختیار نداریم. در این وهله، صرفا دو گزینه پیش روی ما وجود داشت. یکی اینکه از تمامی این موضوعات چشم پوشی کنیم و به دنبال دستیابی به استانداردهای همیشگی خود نباشیم، و دیگری اینکه وقت بیشتری صرف ساخت و توسعه بازی کنیم. بی شک ما گزینه دوم را انتخاب کردیم. از این رو، تاریخ انتشار جدید The Last of Us Part 2 به ما این امکان را فراهم می کند که بیش از پیش روی استانداردهای بازی کار کنیم و از طرفی، فشار و استرس وارده به تیم سازنده را نیز کاهش دهیم.

عرضه The Last of Us Part 2

در ادامه، آقای نیل دراکمن ضمن عذرخواهی از تمامی هواداران پر و پا قرص سری آخرین ما، علت این تاخیر چند ماهه را نیز مشخص کرد. به گفته او، به نظر می رسد تیم سازنده برای دستیابی به استانداردهای مورد نظر و بهبود هرچه بیشتر بازی به زمان بیشتری نیاز دارد و ناتی داگ هرگز کیفیت را فدای عرضه زودهنگام نمی کند. کارگردان بازی در این خصوص توضیح می دهد:

در حالی که ما هم اکنون استرس و نگران خاصی در رابطه با توسعه بهتر بازی نداریم، اما بسیار ناامید هستیم که نتوانستیم از تاخیر سه ماهه در عرضه The Last of Us Part 2 جلوگیری کنیم. هرچند که مقیاس و گستردگی بیش از اندازه این عنوان علت اصلی این تاخیر است، اما ای کاش پیش از تعیین زمان انتشار بازی، زمانی را که برای بهبود این اثر نیاز داشتیم را پیش بینی می کردیم. با همه این ها، استودیوی ناتی داگ از ناامید کردن هواداران خود به شدت متنفر است و ما از این بابت عذرخواهی می کنیم.

در حال حاضر، ما امیدوار هستیم که شما نیز به خوبی ما و تیم سازنده بازی را درک کنید، چرا که این تاخیر چند ماهه باعث می شود تا The Last of Us Part 2 مشابه آثار پیشین ناتی داگ، به یک عنوان جاه طلبانه و بی نظیری تبدیل شده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار شود. ما از شکیبایی و حمایت شما صمیمانه تشکر می کنیم.

حال که عرضه عرضه The Last of Us Part 2 به خرداد ماه سال آینده موکول شده، چندان بعید نیست که شاهد تاخیر خوردن شماری از بازی های معروف و مورد انتظار نیز باشیم. از طرفی، از آنجا که یکی از جاه طلبانه ترین آثار نسل هشتم یعنی سایبرپانک 2077 نیز در بهار سال 2020 میلادی راهی بازار می شود، بی شک رقابت جنجالی و سرسختی را میان دو استودیوی ناتی داگ و سی دی پروجکت در پیش خواهیم داشت.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه تاخیر سه ماهه در عرضه The Last of Us Part 2 چیست؟ به نظر شما، آیا انتشار سایبرپانک 2077 در فروردین ماه سال آینده می تواند روی فروش نهایی این اثر تاثیر منفی بگذارد؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.