شیفر

اپل به کاربران گوشی آیفون 5 هشدار داد!

رسانه کلیک – شرکت اپل به دارندگان گوشی آیفون 5 هشدار داد تا به منظور بهره گیری از برخی سرویس های آنلاین و جلوگیری از مشکلات دیگر، دستگاه خود را بروزرسانی کنند.

اگر شما نیز یکی از دارندگان آیفون 5 هستید و فعلا قصد تعویض گوشی خود را ندارید، بهتر است که آن را بروزرسانی کنید. طبق گفته های اپل، استفاده از سیستم عامل قدیمی پیامدهای ناخوشایندی را به همراه خواهد داشت.

اپل به کاربران گوشی آیفون 5 هشدار داده که در صورت ادامه استفاده از iOS قدیمی، بسیاری از ویژگی های کلیدی آنلاین (نظیر ایمیل، مرورگر وب، اپ استور و سرویس iCloud) برای آن ها متوقف می شود. بنابراین افراد باید تا قبل از سوم نوامبر و تا پیش از نیمه شب، سیستم عامل iOS 10.3.4 را روی دستگاه خود نصب کنند.

همانطور که می دانید، هر 20 سال یکبار، شمارنده 10 بیتی هفته GPS به عدد صفر باز می گردد. این اتفاق آخرین بار در ششم آوریل 2019 رخ داد و بسیاری از دستگاه های قدیمی از جمله آیفون 5 را دچار مشکل کرد. اپل برای حل این موضوع، نسخه جدیدی را در اختیار کاربران قرار داد. اما ظاهرا پس از 3 نوامبر، کاربرد این نسخه نیز منقضی شده و افراد با مشکلات بسیاری در زمینه GPS و نمایش دقیق تاریخ و ساعت رو‌به‌رو می شوند.

گوشی آیفون 5

البته پس از تاریخ مذکور نیز امکان دانلود iOS 10.3.4 وجود خواهد داشت، اما کاربران باید پیش از نصب این نسخه، اطلاعات خود را روی کامپیوترهای شخصی بازیابی کنند. توجه داشته باشید که دارندگان نسل چهارم آیپد نیز باید iOS جدید را هر چه زودتر دانلود کنند. هرچند که عواقب ناشی از عدم نصب این سیستم عامل روی آیپد، به پیچیدگی آیفون 5 نخواهد بود.

طبق گزارش های اپل، حدود 9 درصد از کاربران iOS هنوز به نسخه های قدیمی تر از iOS 12 پایبند هستند. با این حال تقریبا 7 سال از عرضه گوشی آیفون 5 می گذرد و بهتر است که افراد هشدارهای اپل را در این خصوص جدی بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.