بازگشت بازی های الکترونیک آرتز به استیم!

رسانه کلیک – شواهد امر گویای این موضوع است که بازی های الکترونیک آرتز از این پس فارغ از عرضه در اوریجین، در شبکه پرمخاطب استیم نیز منتشر خواهند شد.

از زمانی که شرکت اپیک گیمز اولین شبکه و فروشگاه آنلاین بازی ها برای پلتفرم رایانه شخصی را تاسیس کرد، شاهد ایجاد تغییر و تحول های عظیمی در این حوزه بودیم و حتی برخی از برند های کوچک و بزرگ از جمله دیسکورد نیز به راه اندازی چنین فروشگاه هایی روی آورند. از طرفی، راک استار گیمز نیز چندی پیش لانچر اختصاصی خود برای پی سی را عرضه کرد تا از این پس آثار خود را بدون واسطه به دست گیمرها برساند.

اما این ماجرا بری الکترونیک آرتز صادق نیست چرا که این شرکت قدیمی پیش از تاسیس این فروشگاه ها، لانچر انحصاری خود تحت عنوان اوریجین را در اختیار کاربران پلتفرم رایانه شخصی قرار داد و در طول سال های اخیر، ویژگی های مختلفی نظیر سرویس های اشتراکی اوریجین اکسس را به آن اضافه کرده است. پس از افزایش تعداد مخاطبان این شبکه، الکترونیک آرتز از عرضه نسخه پی سی بازی های خود در استیم خودداری کرد و در حال حاضر چند سالی است که تمامی عناوین این شرکت منحصرا از طریق شبکه اوریجین در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

با این حال، به نظر می رسد شرایط در آینده نه چندان دور تغییر می کند و شرکت الکترونیک آرتز به‌زودی بازی های خود را به شبکه استیم بازمی گرداند. به عبارت دیگر، گویا از این پس بازی های EA علاوه بر انتشار در اوریجین، در استیم نیز عرضه می شوند و بازیکنان می توانند این آثار ویدیویی را از طریق دو فروشگاه اوریجین و یا استیم خریداری کنند. این گمانه زنی ها از جایی آغاز می شود که شرکت EA چندی پیش یک تیزر کوتاه از فنجان چای در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود به اشتراک گذاشت که لوگوی الکترونیک آرتز روی آن نقش بسته و حرارت و بخار از درون این فنجان خارج می‌ شود. با عنایت به این موضوع، به نظر می رسد که خروج حرات به معنی استیم یعنی بخار اشاره کرده و این شرکت به نوعی از انتشار بازی های خود در شبکه پرمخاطب استیم خبر می دهد.

بازی های الکترونیک آرتز

متاسفانه، شرکت EA تاکنون هیچ توضیح خاصی در خصوص انتشار این تیزر کوتاه ارائه نکرده و چه بسا در پی قوت گرفتن این گمانه زنی ها، واکنشی نیز در این زمینه نشان نداده است. باید در نظر داشت که عرضه بازی های الکترونیک آرتز در هر دو شبکه استیم و اوریجین اتفاق خیلی عجیب و دور از انتظاری نیست، چرا که شرکت فرانسوی یوبی سافت چند سالی است که آثار خود را روی استیم و یوپلی عرضه کرده و حتی طی ماه های اخیر شاهد انتشار آن ها روی شبکه تازه تاسیس اپیک گیمز نیز هستیم.

با همه این ها، فراموش نکنید که عرضه بازی های الکترونیک آرتز در استیم هنوز توسط منابع رسمی تایید نشده و تمامی این صحبت ها برگرفته از حدس و گمانه زنی های برخی از تحلیلگران این حوزه است. از این رو، باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت سرشناس بار دیگر عناوین قدیمی و صدالبته جدید خود را در استیم عرضه می کند و یا این گفته ها در حد یک شایعه باقی خواهند ماند.

در انتهای این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازگشت بازی های الکترونیک آرتز به استیم چیست؟ به نظر شما، آیا این اقدام می تواند شکست تلخی را در پلتفرم تازه تاسیس اپیک گیمز استور رقم زند؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.