فروش جهانی فیلم جوکر از مرز 849 میلیون دلار عبور کرد

رسانه کلیک – فیلم جوکر موفق شد تا با فروش جهانی 849 میلیون دلار، رکورد فیلم بتمن در برابر سوپرمن را شکسته و فاصله خود با Venom را کمتر کند.

فیلم جوکر در روز پنجشنبه و پس از غلبه بر مجموعه فیلم های Deadpool، لقب پرفروش ترین فیلم با درجه سنی بزرگسالان را به خود اختصاص داد. روز جمعه نیز اعلام شد که فروش جوکر از مرز 800 میلیون دلار عبور کرده است. با اینکه چهار هفته از تاریخ اکران این فیلم می گذرد، اما جوکر در این هفته توانسته تا صدرنشینی خود در جدول باکس آفیس را دوباره به دست آورد. با توجه به عقب افتادن تاریخ اکران Maleficent: Mistress of Evil، احتمال می رود که پیشتازی Joker همچنان ادامه پیدا کند.

جوکر در این هفته موفق شد تا درآمد حاصل از فروش خانگی خود را جمعا به 277,584 میلیون دلار رسانده و از این نظر، به پرفروش ترین فیلم اکران شده در ماه اکتبر تبدیل شود؛ البته این موضوع تنها در صورتی صحت دارد که از تورم بازار در طی این سال ها چشم پوشی کنیم. با این حال تحلیلگران پیش بینی کرده اند که طی چند هفته آتی، درآمد حاصل از فروش خانگی جوکر به 315 الی 320 میلیون دلار می رسد.

افراد بسیاری فیلم Joker را یکی از نامزدهای اصلی دریافت جایزه اسکار می دانند؛ چراکه این فیلم در جشنواره ونیز شور و غوغای زیادی برپا کرد. البته هنوز زمان زیادی به پایان سال باقی مانده است. اگر فیلم هایی همچون Ford v Ferrari ،1917 ،Jojo Rabbit ،Bombshell و Little Women که در هفته های آتی اکران می شوند، نتوانند به موفقیت بالایی دست پیدا کنند، آنگاه می توان گفت که جوکر در مراسم اسکار، رقابت تنگاتنگی را با فیلم های Once Upon a Time in Hollywood ،The Irishman ،Rocketman و Marriage Story خواهد داشت.

موفقیت فیلم Joker یکی از مهمترین دستاوردهای کمپانی وارنر به شمار می آید. درآمد حاصل از فروش جهانی جوکر بیشتر از Batman v Superman و برابر با 849 میلیون دلار است. اگر این فیلم 7 میلیون دلار دیگر نیز بفروشد، رکورد فیلم Venom را نیز خواهد شکست و به پرفروش ترین فیلم اکران شده در فصل پاییز تبدیل می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.