انیماتور The Last of Us Part 2 استودیوی ناتی داگ را ترک کرد

رسانه کلیک – جاناتان کوپر، انیماتور The Last of Us Part 2 چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که استودیوی خوشنام ناتی داگ را ترک کرده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، قسمت دوم مجموعه «آخرین ما» یکی از مورد انتظارترین و بزرگترین عناوین نسل هشتم کنسول ها برشمرده می شود که استودیوی ناتی داگ پس از سال ها سکوت، در نهایت جزئیات زیادی از آن به اشتراک گذاشت و حتی تاریخ عرضه دقیق بازی را نیز مشخص کرد. در حالی که کمتر از یک ماه از اعلام این تاریخ می گذرد، متاسفانه ظاهرا فرآیند بهبود و توسعه هرچه بیشتر آن به زمانی بیشتری نیاز دارد و این استودیو چندی پیش از تاخیر سه ماهه در انتشار آن خبر داد (عرضه The Last of Us Part 2 رسما به بهار 2020 موکول شد).

هرچند که سازندگان علت اصلی این تاخیر غیرمنتظره را بهبود و رفع یک سری ایرادات ریز بازی می دانند، اما به نظر می رسد که ماجرا کمی پیچیده تر از این حرفاست و این استودیو به تازگی یکی از باتجربه ترین انیماتورهای خود یعنی جاناتان کوپر (Jonathan Cooper) را از دست داده است. به بیان دقیق تر، جاناتان کوپر، انیماتور The Last of Us Part 2 چندی پیش در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود اذعان کرده که از این پس هیچ فعالیتی در ناتی داگ ندارد و رسما از این استودیوی پرطرفدار جدا شده است.

در کنار این بیانیه، صفحه لینکدین کوپر نشان می دهد که او قریب به یک ماه است استودیوی ناتی داگ و تیم توسعه دهنده بازی The Last of Us Part 2 را ترک کرده است. متاسفانه، جزئیاتی در خصوص علت این خروج در دست نیست. افزون بر این، آقای کوپر تا به امروز هیچ حرفی از برنامه بعدی خود به میان نزده و هنوز مشخص نیست که او برای همیشه از صنعت بازی های ویدیویی خداحافظی کرده و یا در آینده نه چندان دور به استودیوی دیگری ملحق می شود. در این میان، بد نیست اشاره کنیم که جاناتان کوپر جدا از ساخت انیمیشن های قسمت دوم سری آخرین ما، سابقه خلق انیمیشن های دو بازی Uncharted 4: A Thief’s End و Uncharted: The Lost Legacy را نیز در کارنامه خود دارد.

البته، فراموش نکنید که استودیوی ناتی داگ تاکنون جدایی جاناتان کوپر را به عنوان علت اصلی تاخیر در انتشار بازی The Last of Us Part 2 معرفی نکرده است. با همه این ها، هرچند که این موضوع هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد، اما چندان بعید نیست که این خروج پیش بینی نشده برنامه ریزی های ناتی داگ را با مشکلاتی روبه‌رو کرده که در نتیجه، عرضه بازی را بهار سال 2020 میلادی موکول کرده است.

گفتنی است؛ بازی The Last of Us Part 2 در ابتدا برای عرضه در دوم اسفند ماه امسال برنامه ریزی شده بود. با این حال، همان طور که اشاره کردیم، انتشار این عنوان مورد انتظار با تاخیر مواجه شده و بازی این بار در روز جمعه نهم خرداد ماه سال آینده (29 می سال 2020 میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در با جدایی انیماتور The Last of Us Part 2 از استودیوی ناتی داگ چیست؟ به نظر شما، آیا یکی از عمده ترین دلایل این تاخیر مربوط به ترک جاناتان کوپر است؟ عواقب این خروج غیرمنتظره چه خواهد بود؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.