آموزش اینستاگرام

حمله هکرهای روسی به مسابقات المپیک 2020 توکیو

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – به گفته مایکروسافت، هکرهای روسی در حال حمله به المپیک 2020 توکیو هستند. این گروه که به استرانسیوم شهرت دارند، تاکنون مشکلات بسیاری را برای سازمان های مختلف ایجاد کرده اند.

مایکروسافت امروز اعلام کرد که یک گروه روسی موسوم به استرانسیوم، در حملات سایبری علیه سازمان های ضد دوپینگ و ورزشی نقش داشته است. طبق گزارش های مرکز MSTIC که مسئول نظارت، تشخیص و گزارش جرایم سایبری است، بازی های المپیک تابستان 2020 توکیو، هدف اصلی این هکرها به شمار می آیند. هکرهای روسی در گذشته نیز با القابی مثل فنسی بیر یا APT28 حملات متعددی را علیه بخش های مختلف سازمانی و فردی راه اندازی کرده اند.

طبق گفته تیم MSTIC، حداقل 16 سازمان ورزشی و ضد دوپینگ کشوری و بین المللی از تاریخ 16 سپتامبر سال جاری تاکنون هدف هکرهای روسی قرار گرفته اند. اکثر حملات موفقیت آمیز استرانسیوم از طریق روش های مختلفی مانند اسپری رمز عبور، اسپیر فیشینگ، سوءاستفاده از دستگاه های متصل به اینترنت و بدافزارهای سفارشی و منبع باز به انجام رسیده اند.

به نظر می رسد که حملات استرانسیوم، ارتباط مستقیمی با گزارش های مبنی بر ممنوعیت احتمالی ورزشکاران روسی از تمام رویدادهای ورزشی مهم دارد. چرا که طبق عقیده مایکروسافت، یکی از رفتارهای مشخص استرانسیوم، حمله به آژانس های ضد دوپینگ است. البته باید گفت که به دنبال نپذیرفتن ورزشکاران روسی در المپیک زمستانی 2018، هکرهای روسی استرانسیوم به دشمنان قسم خورده المپیک و نابودگران آن شهرت یافتند.

در هر صورت مایکروسافت بر این باور است که با افزایش اطلاع رسانی و به اشتراک گذاری هرگونه اقدام تهدید آمیز مهم، می توان از حملات احتمالی گروه استرانسیوم جلوگیری کرد.

به علاوه، مایکروسافت به کاربران خود توصیه می کند تا با استفاده از روش ها و ابزارهای مناسب، حفاظی امنیتی را در برابر چنین حملاتی به وجود آورند. کاربرد تکنیک هایی مثل اعتبارسنجی دو فاکتوری برای حساب های کاربری، فعال سازی هشدارهای امنیتی درباره وب سایت های مشکوک و مخاطره آمیز و افزایش آگاهی جهت محافظت در برابر حملات فیشینگ، پیشنهاد مایکروسافت برای کاربران خود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.