شیفر

سیستم عامل watchOS 6.1 عرضه شد؛ پشتیبانی از اپل واچ سری 1 و 2

رسانه کلیک – اپل سیستم عامل watchOS 6.1 را با پشتیبانی از اپل واچ های سری 1 و 2 به طور عمومی عرضه کرد. در ادامه این مطلب ویژگی های اضافه شده به این سیستم عامل را با یکدیگر مرور می کنیم.

شرکت اپل پس از آزمایش بتای توسعه دهندگان، بالاخره سیستم عامل watchOS 6.1 را برای عموم منتشر کرد. این بروزرسانی شامل بهبود کارایی و پشتیبانی از ساعت های هوشمند سری 1 و 2 می شود.

همانطور که می دانید، نسخه اولیه watchOS 6 در ماه پیش عرضه شد، اما اپل واچ سری 1 و 2 جزو دستگاه های پشتیبانی شده توسط این سیستم عامل نبودند. اپل در آن زمان اعلام کرد که نسخه سازگار با این ساعت های هوشمند در حوالی پاییز منتشر می شود.

به نظر می رسد که غول کوپرتینویی به وعده خود عمل کرده و حال کاربران اپل واچ سری 1، 2، 3، 4 و 5 می توانند با بروزرسانی دستگاه خود، از سیستم عامل watchOS 6.1 استفاده کنند. نسخه جدید علاوه بر مدل های قدیمی اپل واچ، از ایرپاد پرو نیز پشتیبانی می کند و ضمن بهبود کارایی، اشکالات متعدد نسخه قبلی را حل کرده است. در طول آزمایش بتا مشخص شده که بروزرسانی جدید برای اپل واچ سری 5، موجب بهبود طول عمر باتری نیز می شود. متن انتشار بروزرسانی امروز، به شرح زیر بیان شده است:

سیستم عامل watchOS 6.1 پشتیبانی از ایرپاد پرو را فراهم آورده و شامل بهبود و رفع اشکالات می شود. این بروزرسانی همچنین موجب اجرای watchOS 6 در اپل واچ سری 1 و 2 شده است.

سیستم عامل watchOS 6.1

کاربران مدل های قدیمی سری 1 و 2 از امروز می توانند از ویژگی های watchOS 6 علی الخصوص اپلیکیشن های شخص اول استفاده کنند که از جمله آن ها می توان به ماشین حساب، یادداشت های صوتی و کتاب های صوتی اشاره کرد. نسخه 6 این سیستم عامل همچنین یک فروشگاه App Store ویژه را برای اپلیکیشن های اپل واچ تدارک دیده است. کاربران می توانند مستقیما از طریق ساعت خود به جستجو، شناسایی و دانلود اپلیکیشن ها بپردازند. بدین ترتیب، وابستگی اپل واچ به آیفون کمتر شده است.

از جمله دیگر اقدامات امروز اپل، عرضه watchOS 5.3.3 برای عموم است. این نسخه مخصوص افرادی است که دارای گوشی آیفون مجهز به سیستم عامل iOS 13 نبوده و نمی توانند watchOS 6 را بروزرسانی کنند. اپل می گوید که نسخه 5.3.3 دارای موارد امنیتی مهمی بوده و نصب آن به همه کاربران توصیه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.