شرکت ولو روی راه اندازی پلتفرم ابری کار می‌کند!

رسانه کلیک – پس از ورود شرکت گوگل به صنعت بازی های ویدیویی، به نظر می رسد که شرکت ولو نیز به دنبال راه اندازی اولین پلتفرم ابری است.

 در حالی که دو شرکت مایکروسافت و سونی رسما از عرضه کنسول های نسل بعدی خود به نام های ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 خبر داده اند، ظاهرا طی سال های آینده تغییر و تحول های عظیمی در صنعت بازی ها رخ خواهد داد که ممکن است برای تجربه آثار ویدیویی دیگر شاهد دستگاهی همانند کنسول های خانگی امروزی نباشیم.

شرکت گوگل به عنوان یکی از غول های تکنولوژی در روز 28 آبان ماه (19 نوامبر) اولین پلتفرم استریم محور یا همان ابری خود را راه اندازی می کند که به لطف آن، برای اجرای بازی ها دیگر نیازی به یک پی سی قدرتمند و یا کنسول خانگی ندارید و صرفا با اتصال به سرورهای گوگل، به کمک یک موبایل، تلویزیون و حتی رایانه های شخصی ضعیف نیز می توانید از تجربه عناوین ویدیویی لذت ببرید.

این تکنولوژی جدید که به پلتفرم ابری معروف است، منحصر به شرکت گوگل نیست و مایکروسافت و سونی نیز روی توسعه چنین پلتفرمی فعالیت می کنند. در کنار این ها، به نظر می رسد که این بار نوبت به ولو، مالک شبکه پرمخاطب استیم رسیده و این شرکت نیز به دنبال راه اندازی اولین پلتفرم ابری خود است.

چندی پیش وب سایت Githube به بررسی کدهای جدید استفاده شده در شبکه استیم پرداخته که در لابه‌لای این کدها، به طور کرات با عبارت «پلتفرم ابری استیم» روبه‌رو شده است. در پی انتشار این گزارش، گمانه زنی های متعددی در خصوص راه اندازی سرویس ابری شرکت ولو در سراسر فضای مجازی به گوش می رسد که بر اساس آن ها، گویا این شرکت روی ساخت یک سرویس و یا یک پلتفرم بر پایه تکنولوژی ابری فعالیت می کند که به احتمال قوی، به زودی شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

باید در نظر داشت که این اطلاعات صرفا از طریق کدهای موجود در پلتفرم استیم استخراج شده و شرکت ولو هنوز هیچ حرفی از پلتفرم ابری خود نزده است. بر این اساس، اگرچه استفاده از عبارت «ابری» در کدهای استیم موضوع عجیبی به نظر می رسد، اما هنوز نمی توان با قاطعیت در خصوص راه اندازی پلتفرم ابری شبکه استیم صحبت کرد. باید منتظر ماند و دید که علت استفاده از این عبارت های مرموز در کدهای شبکه استیم چیست و ولو چه برنامه های برای آینده خود در نظر گرفته است. انتظار می رود شرکت ولو نیز نهایتا تا دو سال آینده اقدام به راه اندازی پلتفرم ابری استیم کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.