آموزش اینستاگرام

ایلان ماسک: ساخت شهر روی مریخ 20 سال طول می کشد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس به تازگی اطلاعاتی در رابطه با ساخت شهر روی مریخ با دیگران به اشتراک گذاشته است.

ایلان ماسک و شرکت تحت مدیریش، SpaceX یکی از پیشتازان صنایع فضایی محسوب می شوند. ماسک به دنبال ساخت شهر در مریخ و انتقال انسان ها به سیاره سرخ است. شاید در حال حاضر مهاجرت به مریخ ایده ناممکنی به نظر برسد؛ با این حال روزی انسان پا روی این سیاره خواهد گذاشت.

ایلان ماسک به تازگی به سوالاتی در توییتر پاسخ داده است. بر اساس اعلام ماسک، برای ساخت یک شهر پایدار در مریخ به 1000 فضاپیما نیاز است که هزینه سفر هر یک از آن ها به 2 میلیون دلار می رسد. با توجه به این موارد، ساخت شهر روی مریخ یک پروسه بسیار هزینه بر خواهد بود. ماسک اضافه کرده برای انتقال میلیون ها تن مارس بیس آلفا به 20 سال زمان نیاز است چرا که این سیاره هر دو سال یکبار تراز می شود.

شهر مریخ

در حالی که این زمان ها مبهم هستند و نمی توان به آن ها اعتماد کرد، برنامه ریزی برای چنین کاری جاه طلبانه و همچنین هیجان انگیز است. در حال حاضر نمی توان در رابطه با آینده سفرهای فضایی به این سیاره و همچنین ساخت شهر روی آن اظهار نظر قطعی کرد؛ با این حال ایلان ماسک امیدوار است در سال 2024 گروهی را به مریخ بفرستد. مسلما پس از ارسال این افراد، می توان در رابطه با آینده انسان ها و مریخ پیش بینی دقیق تری ارائه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.