آموزش اینستاگرام

شرکت گوگل سوابق سلامتی میلیون ها آمریکایی را جمع آوری کرده است

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – طبق گزارش های اخیر، به نظر می رسد که شرکت گوگل با همکاری سیستم Ascension در حال جمع آوری سوابق سلامتی و بیمارستانی است. ظاهرا این اطلاعات به منظور ساخت یک برنامه هوش مصنوعی در حوزه مراقبت های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

طبق گزارش اخیر Wall Street Journal، شرکت گوگل در حال جمع آوری اطلاعات سوابق سلامتی از میلیون ها آمریکایی است، آن هم بدون اینکه بیماران یا پزشکان در این باره آگاهی داشته باشند. به نظر می رسد که سیستم Ascension، یعنی دومین سیستم بزرگ سوابق سلامتی و بهداشتی واقع در سنت لوییس آمریکا، در حال همکاری با شرکت گوگل بوده و نتایج، تشخیص ها، سوابق بیمارستانی و همینطور تاریخچه کامل سلامتی افراد بیمار را با ذکر نام و تاریخ تولد، با این کمپانی بزرگ به اشتراک می گذارد.

البته این تبادل اطلاعات، رسما با نام پروژه Nightingale معرفی شده است. گفته می شود که دست کم 150 کارمند گوگل، به داده های بیش از ده ها میلیون بیمار دسترسی دارند. گوگل مدعی بوده که این داده ها در حقیقت برای طراحی نرم افزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند.

در نگاه اول، همکاری شرکت گوگل و Ascension می تواند نوعی نقض حریم شخصی در نظر گرفته شود. با این حال قانون انتقال و پاسخ گویی الکترونیک بیمه سلامت (HIPAA) به بیمارستان ها اجازه می دهد تا داده های خود را با شرکای تجاری به اشتراک بگذارد، بدون اینکه نیازی به کسب رضایت از سوی بیماران باشد. البته این به شرطی است که تبادل اطلاعات، با هدف کمک به بیمارستان ها در جهت ارائه مراقبت های بهداشتی صورت گیرد.  

از آنجا که شرکت های معروفی مثل گوگل، آمازون، اپل  و مایکروسافت در تلاش برای ورود به عرصه مراقبت های بهداشتی هستند، چنین همکاری هایی هر روز بیشتر می شود. به هر حال از این کمپانی ها انتظار می رود تا دست کم اطلاعات و سوابق بیماران را به طور محرمانه حفظ کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.