میزان دانلود بازی Call of Duty: Mobile از مرز 148 میلیون بار عبور کرد

رسانه کلیک – شواهد امر گویای این موضوع است که میزان دانلود بازی Call of Duty: Mobile روی دو گوشی آیفون و اندروید به تازگی به بیش از 148 میلیون بار رسیده است.

اینکه سری کال اف دیوتی یکی از محبوب ترین آثار صنعت بازی های ویدیویی به شمار می رود، برهچیکس پوشیده و پنهان نیست. فرانچایزی که در طول 16 سال اخیر نسخه های متعددی از آن راهی بازار شده و هر یک به خاطر ارائه جنگ ها و نبردهای هیجان انگیز، مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته اند. در پی این موفقیت ها، شرکت سرشناس اکتیویژن چندی پیش با همکاری شرکت معروف تنسنت گیمز این سری پرطرفدار را به دنیای گوشی های هوشمند آورد و از جاه طلبانه ترین بازی موبایل چند سال اخیر تحت عنوان Call of Duty: Mobile رونمایی و در نهایت به صورت رایگان برای دو سیستم عامل iOS و اندروید منتشر کرد.

حال که چند هفته ای از عرضه بازی می گذرد، گزارش ها ااز محبوبیت بیش از اندازه این عنوان حکایت دارد. بر اساس گفته ها، میزان دانلود بازی Call of Duty: Mobile اخیرا از مرز 148 میلیون بار عبور کرده که البته این رقم مختص یک پلتفرم خاص نیست و شامل هر دو سیستم عامل iOS و اندروید می شود. همچنین باید در نظر داشت که این آمار به معنی دستیابی بازی به جامعه 148 میلیون نفری نیست و صرفا تعداد دفعات دانلود از طریق فروشگاه های رسمی را نشان می دهد.

به بیان دقیق تر، این عنوان در ایالات متحده‌ی آمریکا بیش از 23.6 میلیون بار دانلود شده که 16 درصد از سهم کلی را به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا، کشور هند در مقام دومین کشور در لیست بیشترین میزان دانلود بازی Call of Duty: Mobile حضور دارد که بر اساس گزارش ها، این عنوان بیش از 16.2 میلیون بار در این کشور دریافت شده است در این میان، بد نیست بدانید که میزان دریافت این عنوان تقریبا چهار برابر بازی محبوب فورتنایت و دو برابر بازی پابجی است که این آمار و ارقام به صراحت محبوبیت بیش از اندازه Call of Duty: Mobile در میان کاربران گوشی های همراه را به رخ می کشد.

فارغ از بحث تعداد دفعات دانلود، به نظر می رسد که این عنوان در ماه نخست انتشار خود بالغ بر 53.9 میلیون دلار برای شرکت اکتیویژن درآمد داشته است. موضوعی که این گزارش را جالب کرده، عرضه رایگان بازی است! به عبارت دیگر، درآمد 53.9 میلیون دلاری سازندگان از این عنوان صرفا شامل فروش آیتم های تزئینی از طریق سیستم پرداخت درون برنامه ای بازی بوده و این عنوان در واقع به طور کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. از این رو، انتظار می رود که فروش بازی در آینده نه چندان دور به مرز 100 میلیون دلار نیز برسد.

شایان ذکر است؛ بازی «کال اف دیوتی: موبایل» در حال حاضر روی گوشی های مبتنی بر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. افزون بر این، بد نیست بدانید که اثر Call of Duty: Modern Warfare به عنوان جدیدترین نسخه مجموعه کال اف دوتی، در تاریخ 3 آبان (25 اکتبر) روی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم پی سی منتشر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.