شیفر

نرخ تاکسی‌های اینترنتی افزایش نمی‌یابد

رسانه کلیک –  در پی افزایش ناگهانی فیمت بنزین نگرانی این وجود دارد که قیمت تاکسی‌های اینترنتی نیز افزایش یابد. اما تپسی و اسنپ با انتشار بیانیه عنوان کرده‌اند با تعلق گرفتن سهمیه قرار نیست درنرخ تاکسی‌های اینترنتی افزایشی داشته باشیم.

پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین و نرخ جدید آن در ساعت 24 شب گذشته در بند ششم اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در مورد تاکسی‌های اینترنتی نوشته شده:
برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ‌سی) مشروط بر آن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت.

پس از اعلام این خبر شرکت‌های تپ‌سی و اسنپ در اطلاعیه‌ای جداگانه از اختصاص سهمیه به رانندگان تاکسی‌های آنلاین خبر داده و اعلام کردند در کرایه‌های تاکسی‌های آنلاین تغییری ایجاد نمی‌شود.

تپ‌سی در این رابطه عنوان کرده: «پیرو انتشار خبر سهمیه‌بندی بنزین و طبق اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی و‌ تایید وزارت کشور؛ سهمیه‌ی بنزین به رانندگان تاکسی‌های آنلاین تعلق می‌گیرد. بنابراین بدون نگرانی به سفرهایتان ادامه دهید.»

اسنپ نیز در این راستا گفته: «با توجه به آغاز سهمیه بندی بنزین، بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی و تایید وزارت کشور، خوشحالیم به اطلاع برسانیم به رانندگان تاکسی های اینترنتی سهمیه بنزین تعلق می‌گیرد.»

رضا الفت نسب سخنگوی اتخادیه کسب و کارهای اینترنتی نیز در این رابطه در توییتر نوشت: «تاکسی های ‎#اینترنتی و رانندگان عزیز فعال در این سامانه ها نگران سهمیه بندی بنزین نباشند با تدبیر صورت گرفته انشالله سهمیه لازم به ایشان تعلق خواهد گرفت. منتظر باشید.»

 شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی  در قسمتی از این اطلاعیه عنوان کرده: نرخ سی ان جی بدون تغییر خواهد بود، برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ‌سی) مشروط بر آن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت. برای تامین سوخت خودروهای مسافربر خطی و بین شهری، آژانس‌های مسافربری، آموزشگاه‌های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذ شده است که اعلام خواهد شد.

از امروز 24 آبان ماه، هزینه بنزین کاربران راننده فعال در تاکسی های اینترنتی بر اساس کارکرد ماه، به قیمت دولتی محاسبه و ما به التفاوت آن به کارت بانکی آنها واریز می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.