شیفر

مروری بر اخبار فناوری ایران در هفته گذشته

رسانه کلیک – فناوری ایران در هفته گذشته هفته پر تب و تابی داشت. در کنارهم به مرور این اخبار میپردازیم. اخباری که از اسنپ و وس و حتی وزیر را در خود جای داده است.

اسنپ وارد عقد قرارداد با شهرداری خواهد شد

حمید رحمانی، مدیر حقوقی اسنپ در جشنواره وب و موبایل قزوین از قرارداد اسنپ با شهرداری خبر داد و عنوان کرد: «پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره اسنپ با شهرداری وارد عقد قرارداد خواهد شد.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

رضا الفت‌نسب از قرارداد اتحادیه کسب کارهای مجازی با شهرداری خبر داد

الفت‌نسب با اشاره به دستورالعمل نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی، گفت: «در هفته آینده اتحادیه، وزارت کشور و شهرداری تهران جلسه خواهند داشت. از این پس تاکسی‌های اینترنتی هم از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی مجوز و با شهرداری قرارداد خواهند بست.»  برای ادامه خبر کلیک کنید.

داستان‌های ضد و نقیض وس از زبان آذری جهرمی!

در روزهای اخیر آذری جهرمی در رابطه با جنجال وس و اتهامات وارده به او، به صورت لایو حاضر و صحبت‌هایی را عنوان کرد. در این رابطه ابهامات زیادی مطرح شده است که با هم به مرور آن ها می‌پردازیم. برای ادامه خبر کلیک کنید.

چرا سامانه استعلام وس تنها ۳ سال اخیر را اعلام می‌کند؟

وزیر ارتباطات در ماجراهای خدمات ارزش افزوده و «پایان وس» با جنجال و آمارسازی می‌خواهد اذهان را مشوش کند. حال سوال مهم این است که چرا سامانه استعلام وس تنها 3 سال اخیر را اعلام می‌‌کند؟ برای ادامه خبر کلیک کنید.

انتقاد از تشویش اذهان به دلیل تخلف احتمالی در حوزه ‌و‌‌س

 نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه نمی‌توان تخلفات برخی کسب و کارهای نوین را به همه آن‌ها تعمیم داد، گفت: «نباید اذهان مردم را از طریق رسانه به بهانه یک جرم ثابت نشده مشوش کرد.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

 
خرید اقساطی از دیجی کالا آغاز شد

خرید اقساطی از دیجی کالا امکان پذیر شد. دیجی کالا به کمک «دیجی‌پی»، پیش ثبت‌ نام طرح خرید اقساطی محصولات را برای کاربران خود آغاز کرد.

برای ادامه خبر کلیک کنید.

راه اندازی اپراتورهای وی پی ان رسمی در کشور

فیروزآبادی اعلام کرد: «بحث وی پی ان قانونی از قدیم مطرح بوده و با توجه به این که این اقتصاد بزرگ شده است، امیدواریم با مسئولیت پذیری دادستانی و وزارت ارتباطات شاهد شکل‌گیری اپراتورهای وی پی ان رسمی در کشور باشیم.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

تاکنون علیه یک شرکت ارزش‌ افزوده ۶۵ هزار شکایت ثبت شده است

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۴ و نیم میلیون نفر از طریق کد معرفی‌شده استعلام گرفته‌اند، افزود: «از این تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شکایت کرده‌اند که با بررسی‌های انجام‌ شده ۶۵ هزار شکایت مربوط به یک شرکت ارزش‌ افزوده است.» برای ادامه خبر کلیک کنید.

پیاده سازی ۸۰ درصد شبکه ارتباطی به جای شبکه ملی اطلاعات

ابوالحسن فیروزآبادی  در نشست صبحانه کاری با فعالان بخش خصوصی حوزه ICT که در سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد، گفت: «در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، تحقق خدمات پایه کاربردی در این شبکه تعریف شده است و در صورتی که این خدمات وجود نداشته باشد، ما آن را شبکه ملی اطلاعات نمی دانیم. وزارت ارتباطات تاکنون ۸۰ درصد شبکه ارتباطی را پیاده سازی کرده و از ملی بودن و اطلاعاتی بودن این شبکه، خبری نیست. بنابراین ما معتقدیم که پروژه شبکه ملی اطلاعات مطابق با سند الزامات این پروژه پیاده سازی نشده است.»برای ادامه خبر کلیک کنید.

فناوری روز دنیا در هوش مصنوعی برگ برنده دیجی‌کالانکست برای ورود به بازار جهانی است

سوله چهارم کارخانه نوآوری جعبه‌های آشنایی دارد. جعبه‌هایی که با نماد دیجی‌کالا تزیین شده و خواه‌ناخواه شما را به توقف وا می‌دارد. سوله بزرگی که دیزاینش متفاوت است و محل اسقرار دیجی‌کالانکستی‌ها است. وارد سوله که می‌شوم نگاه‌ها انرژی خاصی به آدم تزریق می‌کند. در حالی پیش روی امیر صالحی برای استارت مصاحبه می‌نشینم که گاها نگاه کنجکاوم بر اطراف می‌لغزد و در تلاشم تمرکزم را حفظ کنم. شما هم به همراه من به سوله چهارم کارخانه بیایید، از کنار افرادی که غرق در دنیای لپ‌تاپ پیش رویشان هستند، بگذرید. در اتاق جلسات دیجی نکستی‌ها بنشینید تا با هم مسیر دیجی‌کالانکست را مرور کنیم و پای صحبت‌های مدیرعامل این مجموعه بنشینیم و نگاهی به برنامه‌های آینده دیجی‌کالانکست داشته باشیم. برای ادامه خبر کلیک کنید.

کانکت؛ شبکه ارتباطی جدید میان کاربران ایوند

ایوند طی یک نشست خبری از جدیدترین قابلیت خود رونمایی کرد. هم‌اکنون کاربران ایوند می‌توانند پس از ثبت‌نام در یک رویداد، افراد دیگری که در آن رویداد ثبت‌نام کرده‌اند را ببینند و با آنها ارتباط برقرار کنند.برای ادامه خبر کلیک کنید.

هشدار بزرگ ابر آروان: حملات گسترده ‏DDoS‏ با سوءاستفاده از ‏MTProxy‏های ‏تلگرام

سرویس تلگرام در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ به دستور یک بازپرس به‌شکل کامل مسدود شد. یکی از امکانات تلگرام استفاده از الگوریتم رمزنگاری غیرمتقارنی به نام MTProto در راستای رمزنگاری محتوا بود. برای ادامه خبر کلیک کنید.

۱۰۷۹ شرکت ارزش‌ افزوده از وزارت ارشاد مجوز دارند

طبق اسناد منتشر شده از سوی وزارت ارشاد، مصادیق استفاده از پروانه تصدی رسانه برخط پیامده مواردی مانند تامین محتوا و پیامک ارزش‌ افزوده، مسابقات پیامکی، سرویس‌های ارزش‌ افزوده تصویری و … است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

تاثیرات پایان وس و تحریم‌ احتمالی گوگل پلی

داستان وس داستانی است که این روزها شاهدش هستیم و بیش از همیشه نام وس را می‌شنویم. مدیر عامل کافه بازار ضمن ابراز نظرش در این رابطه، از تحریم‌ احتمالی گوگل پلی می‌گوید. برای ادامه خبر کلیک کنید.

مرکز ماهر خبر داد:بدافزار اندرویدی «ضدفیشینگ» جعلی شناسایی شد

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای از شناسایی یک بدافزار اندرویدی ضدفیشینگ جعلی خبر داد. برای ادامه خبر کلیک کنید.

پیشروی به سوی «شهر هوشمند» عملیاتی می‌شود

نشست مشترک شهردار تهران و مدیرعامل ایرانسل برگزار شد و مباحث مرتبط با هوشمندسازی شهر تهران، مورد بررسی قرار گرفت؛ تفاهم‌نامه‌ای در زمینه هوشمندسازی شهر تهران بین ایرانسل و شهرداری به امضا خواهد رسید. برای ادامه خبر کلیک کنید. 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.