شیفر

آموزش ضبط مکالمه در آیفون و گوشی های اندرویدی

رسانه کلیک – بسیاری از کاربران به دنبال ضبط مکالمات خود هستند. در این مقاله نحوه ضبط مکالمه در آیفون و گوشی های اندرویدی را مشاهده می کنید.

در این مقاله قصد داریم نحوه ضبط مکالمه در آیفون و گوشی های اندرویدی را به شما آموزش دهیم. قبل از شروع این مقاله باید یادآوری کنیم که قوانین مربوط به ضبط مکالمات در کشورهای مختلف، متفاوت است. در همین راستا، به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا از قوانین کشور خود در این باره اطلاع داشته باشید.

ضبط مکالمات با استفاده از دستگاه های دیگر

آسان ترین راه ضبط یک مکالمه، استفاده از یک دستگاه دیگر است. بطور مثال اگر یک گوشی یا تبلت دیگری در اختیار دارید، با استفاده از برنامه های ضبط صدا که در آنها موجود است، می توانید این مکالمه را ضبط کنید. برنامه ضبط صدا روی گوشی های اندرویدی، Voice Recorder نام داشته و برای آیفون و آیپد، Voice Memo نام دارد.

در حالی که شاید این روش ساده ترین راه برای ضبط مکالمه در آیفون و گوشی های اندرویدی باشد، صداهای مزاحم می تواند باعث آزار کاربران شود.

ضبط مکالمات با استفاده از Google Voice

این برنامه، پرکاربردترین اپلیکیشن ضبط صداست که توسط گوگل ارائه می شود و می تواند تمام صداهای موجود در تماس ورودی را ضبط کند، البته صدای شما را به عنوان گوینده ضبط نمی کند.

برای ضبط صدا باید به تنظیمات این برنامه رفته و در قسمت Calls، گزینه Incoming Call Settings را فعال کنید. پس از انجام این کار، هنگام تماس با فشردن عدد ۴، عملیات ضبط مکالمه آغاز می شود. توجه داشته باشید که برای هر دوطرف مکالمه صدایی پخش می شود که خبر از ضبط مکالمه می دهد. لازم به ذکر است؛ این برنامه هنوز برای همه کشورهای جهان در دسترس نیست.

ضبط مکالمات با استفاده از اپلیکیشن

اگر نمی خواهید از دو روش بالا استفاده کنید، می توانید از اپلیکیشن های مربوط به ضبط تماس های تلفنی استفاده کنید.

  • برای کاربران اندروید، برنامه Call Recorder پیشنهاد می شود؛ این برنامه می تواند تماس ها را ضبط کرده و آن ها را در فضای ذخیره سازی، ذخیره کند؛ همچنین دارای قابلیت Caller ID است که با آن می توانید هویت صدای ضبط شده را تشخیص دهید.
  • برای کاربران سیستم عامل iOS، اپلیکیشن Call Recorder Lite پیشنهاد می شود؛ این برنامه تماس های ورودی و خروجی را ضبط می کند. برای گوش دادن به تماس های طولانی باید مبلغی را پرداخت کنید اما برای ضبط کردن محدودیتی وجود نداشته و می توانید بدون پرداخت مبلغی، تماس ها را ضبط کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.