شیفر

سهمیه سوخت به تمام خودروهای مالکان دارای چند خودرو تعلق می گیرد

رسانه کلیک – شایعه تخصیص سهمیه سوخت فقط به یکی از خودروهای مالکان دارای چند خودرو تکذیب شد و برای تمام آن ها سهمیه در نظر گرفته می شود.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران اطلاعیه شماره 6 را منتشر کرد. در این اطلاعیه به برخی شایعات در خصوص اختصاص سهمیه سوخت به یکی از خودروهای مالکان دارای چند خودرو پاسخ داده شده است.

در این اطلاعیه موارد زیر به چشم می خورد:

«به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند، برخی اخبار منتشر شده درباره تخصیص سهمیه سوخت به یکی از خودروهای مالکان دارای چند خودرو صحت نداشته و سهمیه سوخت فعلا به کارت سوخت تمامی خودروها تعلق می گیرد و تاکنون سیاست دیگری به این شرکت ابلاغ نشده است.

لازم به ذکر است؛ سهمیه سوخت آبان ماه تمامی مالکان خودروها، حتی افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند، در کارت های سوخت شخصی آن ها ذخیره شده و در ماه های بعد قابل استفاده خواهد بود. دفاتر پلیس +10 و باجه های معطله پست در روزهای پنج شنبه و جمعه برای خدمات رسانی به مردم باز هستند.»

نزدیک به یک هفته پیش شاهد شروع دوباره سهمیه بندی بنزین بودیم (نرخ جدید بنزین رسما اعلام شد/ آغاز سهمیه‌بندی بنزین). بر این اساس، ماهانه 60 لیتر بنزین با قیمت لیتری 1500 تومان برای خودروها در نظر گرفته شده است (سهمیه بنزین کدام وسایل نقلیه ذخیره می شود؟). قیمت بنزین آزاد نیز برابر با لیتری 3000 تومان است.

لازم به ذکر است؛ برای خودروهای فرسوده سهمیه ای در نظر گرفته نشده و صاحبان این خودروها باید از بنزین آزاد استفاده کنند (کارت سوخت خودروها با عمر 25 سال و موتورسیکلت‌های 10 ساله باطل شد). در صورتی که خواهان گازسوز کردن خودروی خود باشید، هزینه تقریبی آن 2.5 تا 4.5 میلیون تومان است (برای گازسوز کردن خودروهای بنزینی چقدر باید هزینه کرد؟).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.