شیفر

اتمام بسته هدیه 1 گیگابایتی ایرانسل پیش از رفع محدودیت اینترنت بین الملل!

رسانه کلیک – در حالی که به دستور وزیر ارتباطات مقرر شده پس از وصل اینترنت بین الملل بسته هدیه 1 گیگابایتی برای مشترکین به عنوان هدیه فعال شود؛ ایرانسل پیش از اتصال اینترنت با در نظر گرفتن تایمی 24 ساعته بسته اش را به اتمام رساند.

در روزهای قطعی اینترنت بین‌الملل طی روزهای اخیر که پس از بروز ناآرامی‌ها و در راستای جلوگیری از سواستفاده اغتشاشگران از این ابزار ارتباطی اتفاق افتاد، اگرچه وب‌سایت‌های ایرانی با بهره‌گیری از سرورهای داخلی به فعالیت ادامه می‌دهند، اما بسیاری از کاربران اینترنت، از دانشجویان و برنامه‌نویسان تا کسب‌وکارهای کوچک که فعالیتشان در بستر شبکه جهانی اینترنت جریان داشته، با مشکلات بسیاری مواجه و بعضا متحمل ضررهای جبران‌ناپذیری شدند.

از طرفی کاربرانی که اینترنت خود را از اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی دریافت می‌کردند، در روزهای گذشته تنها به سایت‌های داخلی دسترسی داشتند که با توجه به استفاده این سایت‌ها از شبکه ملی اطلاعات و نیم‌بها بودن تعرفه اینترنت در این سایت‌ها و قطع بودن اینترنت جهانی که همواره بخش اعظمی از حجم اینترنت کاربران را شامل می‌شد، نتوانستند استفاده چندانی از بسته‌های اینترنتی و حجم مصرف منصفانه خود کنند.

به همین دلیل محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره این که مشترکینی که بسته‌های مدت‌دار مثلا یک هفته‌ای خریداری کرده‌اند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده‌اند، گفت: «به اپراتورها ابلاغ کرده‌ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند.»

وزیر ارتباطات ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل قطع اینترنت و مشکلات ناشی از آن، اعلام کرده که برخی خسارات جبران ناپذیر است؛ به نوبه خود تلاش می‌کنیم آن را جبران کنیم. از اپراتورهای تلفن همراه خواستیم زمان بسته‌های اینترنتی را به میزان قطع ارتباط تمدید کنند؛ همچنین بسته هدیه 1 گیگابایتی نیز به همه مشترکان اعطا می‌شود و مردم می‌توانند با شمارگیری #۹۸* این بسته اینترنتی را فعال کنند.

البته اینترنت همراه به جز چند استان، هنوز برای تمامی کاربران در کشور متصل نشده است و همه اپراتورها هنوز جزئیات این بسته‌های جایگزین را کاملا منتشر نکرده‌اند، اما مقرر شده هر یک از اپراتورهای اینترنت همراه پس از اتصال اینترنت موبایل که به صورت تدریجی در حال انجام است، علاوه بر یک گیگ اینترنت هدیه‌ای که به تمام مشترکان داده می‌شود، مدت زمان بسته‌های اینترنتی کاربران را متناسب با آنچه که پیش از قطع شدن اینترنت دریافت کرده بودند، تمدید کنند.

اما در این میان نکته قابل توجهی در رابطه با اپراتور ایرانسل جلب توجه می‌کند. ایرانسل در ر ابطه با فعال کردن بسته 1گیگابایتی هدیه خود راه متفاوتی در پیش گرفته است. این اپراتور این بسته را به مدت 24 ساعت برای کاربران فعال کرده و مشترکینی که درخواست فعال کردن بسته هدیه خود را داده اند؛ در حالی که هنوز اینترنت همراه در کشور با  محدودیت همراه است و عملا هیچ استفاده ای ندارد با مسیج ایرانسل در رابطه با اتمام مهلت اینترنت خود مواجه شده اند.

در حالی که مقرر شده بود این هدیه پس از فعال شدن اینترنت بین المللی به کاربران اهدا شود و کاربران برای فراموش نکردن کد و همچنین برای اینکه هنور در رابطه با فعال شدن اینترنت بین المللی با ابهام مواجهند، کد مربوطه را شماره گیری کرده اند. همین داستان باعث شده بسیاری از کابران ایرانسل نسبت به این افدام ایرانسل واکنش نشان داده و اعتراض کنند. باید منتظر ماند و دید این اپراتور در تعییر روند فعال سازی بسته هدیه خود بعد از فعال شدن اینترنت بین المللی تغییر سیاستی اعمال خواهد کرد یا خیر؟

19 نظرات
 1. حجت می گوید

  بازم خوبه یه سایت پیدا شد که براش مهم باشه اینترنت همراه هنوز وصل نشده
  راستی استفاده کنندگان از اینترنت همراه چند نفرند که برای هیشکی مهم نیستند

  1. من می گوید

   وای فای هم هنوز وصل نشده چ برسه همراه

 2. احمد می گوید

  تو رو خدا پیگیری کنید اینترنت خانگی پرند چرا وصل نمیشه خسته شدیم به خدا

  1. جباری می گوید

   من شنبه ۲۵اون ماه یه بسته ۲۰گیک خریده بودم باوجودقطعی دیروزتمام شده بعدکه نگاه کردم دیدم بیش از ۱۹گیگ خارجی مصرف شده ایرانسل تواین اوضاع دزدسرگردنه شده

 3. . می گوید

  همون نت خودمونو بدید هدیه نخواستیم..
  هنوزم قطعه هم وای فای هم همراه

  1. Sahar می گوید

   وای فای وصل شده اما اینترنت موبایل ایرانسل معلوم نیس چرا اینجوریه تو سایت خبر فقط می تونی بره از بسته اینترنتم کم میشه یعنی اینترنت هست ولی خودت چیزی سرچ می کنی بالا نمیاد
   این چجورشه بعد اعلام می کنن میزان اتصال صد در صد در ایرانسل

 4. سهیلا می گوید

  دقیقا همین اتفاق برای منم افتاد و فکر نمیکردم کسی پیگیری کنه و اهمیتی بده به این موضوع.
  نکته دیگه اینه که تو این ده روزی که اینترنت بین المللی قطع بوده و فقط اینترنت داخلی وصل بوده از حجم بسته هایه داخلی کم نشده و از حجم اصلیه بسته هایه اینترنتی کم شده و من متوجه نمیشم چطوری وقتی اینترنت قطعه از حجم بسته کم شده. لطفا پیگیری کنید. ممنون

  1. مرتضی می گوید

   کلا شیر تو شیره

 5. babak می گوید

  منم برام سواله تو آپ ایرانسل من قسمتی که کارکرد نت رو در چند روزه اخیر میزنه برا من اینترنت بین المللی استفاده شده زده خودشم به مقدار قابل توجهی

 6. مرجان می گوید

  هیچکس دیگه انگار قرار نیست قطعى اینترنت رو پیگیرى کنه! شما لطفا پیگیر این مشکل باشید ،دیگه مردم صبرشون تموم شده و هیچکسم پاسخگو نیست،چطور واسه ملتى که انرژى هسته اى حق مسلمشون بود الان اینترنت حقشون نیست؟!!!

 7. من امشب اینترنتو میخاستم می گوید

  ادمین یه لیست از جاهای که وصله منتشر کن . لطفا

 8. SAJAd می گوید

  جالبه این مدت که فقط اینترنت داخلی وصل بوده ایرانسل حجم مصرفی بسته من رو که از سایت ها و برنامه های داخلی استفاده کردم اینترنت خارجی محاسبه کرده و از حجم اینترنت داخلی کم نشده است
  چرا وقتی اینترنت بین الملل قطع بوده و همچنان هست از حجم خارجی بسته کم شده ایرانسل باید پاسخگو باشه.

  1. نتو وصل کن می گوید

   خداییش دیگه شورشو در اوردن تا الانم اینترنتو وصل نکردن تهران کجاش نتش وصله من ن نت همراهم وصله نه وای فای اگه میشه وصلش کنید وگرنه بگید مام بریم خارج کشور کارامونو انجام بدیم واقعا ک….

 9. SA می گوید

  در اهواز adsl و اینترنت موبایل فقط اینترنت داخلی وصله دانشگاه های اهواز هم فقط داخلی وصله

 10. negin می گوید

  عجیب تر اینکه من بسته ۵ گیگ + ۵ هزار تومن شارژ داشتم امروز دیدم شاژرسیم کارت ۰شده در برنامه ایرانسل من چک کردم دیدم دیروز مصرف اینترنت من با اینکه ۴ گیگ از حجم بسته هنوز باقی مانده و بسته تا آخر این ماه اعتبار داره تمام حجم مصرفی به صورت آزاد حساب شده و از شارژ کم کردند در تاریخچه مصرف هم باتوجه به اینکه اینترنت بین الملل قطع هست تمام حجم مصرفی رو بین الملل حساب کردند!!!
  .. سیم کارت رو دوباره شارژ کردم باز هم به جای اینکه از حجم بسته کم بشه از شارژ کم میشه!!!!!

 11. سارا می گوید

  هدیه چی اخه
  اینترنت وصل نشده هدیه تموم شد
  هدیه نخواستیم
  همون اینترنت رو وصل کنید

 12. پوپو می گوید

  امروز سه شنبه ۵ آذر ماه و هنوز ما نت نداریم بخدا خسته شدیم این که نشد حق و امتیازمون ک گرفتین بیاین جونمم بگیرین لعنت به اپراتور ایرانسل چطور تو یک لحظه قطش کردین ولی واسه وصلش باید تا کی منتظر بمونیم اه…….

 13. ناشناس می گوید

  اینترنت همراه وصل میکنید یا خودم بیام وصل کنم

 14. عارفه می گوید

  داریم برمیگردیم به ۳۰ سال پیش
  خوبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.