شیفر

وزیر کشور: امروز ارزیابی‌های اتصال اینترنت همراه را انجام می‌دهیم

رسانه کلیک – عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور به تازگی اعلام کرده امروز ارزیابی‌های اتصال اینترنت همراه انجام می شود. هنوز زمان اتصال اینترنت همراه معلوم نیست.

 عبدالرضا رحمانی فضلی در برنامه تلویزیونی نگاه یک در تشریح حوادث اخیر و پاسخ به ابهامات موجود در طرح مدیریت سوخت کشور گفت: «ما در این چند روز ابهامات و شبهات زیادی را که مطرح شده بود، داشتیم. قطعا طرحی به این بزرگی در اجرا سوالاتی را برای مردم پیش می‌آورد که ما باید به آنها پاسخ دهیم. همه دولت‌ها و حکومت‌هایی که تجلی اراده مردم هستند، برای آنها امنیت، آرامش و توسعه می‌خواهند. به ویژه دولت ما که دولتی اسلامی است و علاوه بر تعهدات قانونی به لحاظ شرعی هم این تعهد را دارد.»

 وزیر کشور پس از پخش تصاویری از اغتشاشات اخیر که برای اولین بار در صداوسیما پخش می‌شد، گفت: «ما تا بعدازظهر روز جمعه مشکلی نداشتیم اما هنگامی که رسانه‌های خارجی متوجه اجرای طرح شدند شروع به تحریک و تهییج کردند و تصاویری از دی‌ماه سال ۹۶ مرتب منتشر می‌کردند به این معنا که این اتفاقات الان در کشور رخ می‌دهد. همچنین تصاویری از عراق منتشر می‌کردند به عنوان خیابان‌های کشور.

ما با نیروهایی در صحنه اغتشاشات مواجه شدیم که در هسته‌های پنج یا شش نفره که حتما همراه آنها یک خانم بود که مردم را تهیج کنند و معمولا به سلاح‌هایی همچون کوکتل‌مولوتوف مسلح بودند و دست به آتش زدن اموال عمومی و اموال خصوصی مردم زدند. از این مرحله وارد فازی می‌شویم که یک اعتراض سیاسی یا اجتماعی که می‌توانست در شرایط مطلوب‌تری توسط مردم اداره شود، به یک مساله امنیتی تبدیل شد و شعارها نیز برانداز و تند شد.

 ما در این مرحله که تخریب و آتش‌سوزی زیاد شد، مجبور شدیم اینترنت را به صورت موضعی و مقطعی قطع کنیم تا به این ترتیب عملیات روانی و تهیجیی که از خارج هدایت می‌شد، کنترل کنیم. در حقیقت ابتدا محدودسازی انجام شد و پس از اینکه دامنه این اغتشاشات به استان‌های دیگر سرایت کرد، مسدودسازی انجام شد.»

 وزیر کشور تاکید کرد: «این به معنای این نیست که همه مسئولینی که دستور به قطع اینترنت دادند اهمیت اینترنت بر اقتصاد و کسب و کار مردم را نمی‌دانند اما ما با منفعت عمومی و امنیت جان مردم روبه‌رو بودیم. قطعا قطع اینترنت هزینه دارد اما ما با این کار از بروز هزینه‌های بیشتر جلوگیری کردیم. نیروها در همه استان‌ها به داخل صحنه آمدند و موضوع جمعه شب کنترل شد.»

وزیر کشور تاکید کرد: «همه کسانی که از اینترنت استفاده می‌کنند بدانند امنیت جان مردم برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. ما از روز چهارم اینترنت مراکز علمی، دانشگاه‌ها و… را وصل کردیم و اینترنت ثابت هم در همه استان‌ها وصل شده، در مورد موبایل ۱۰ استان اینترنت‌شان متصل شده و در جلسه فردای شورای امنیت ارزیابی‌های مجدد را انجام می‌دهیم و متناسب با شرایط در سایر استان‌ها نیز در صورت نبود مشکل امنیتی وصل خواهد شد. قطعا همه بدانند که این کار به نفع همه است و ما قدردان مردم هستیم. در حال حاضر امنیت کامل در کشور برقرار است و هیچ مشکلی نداریم.»

به روز رسانی: 

 عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره زمان برقراری اینترنت گوشی‌های همراه اظهار کرد: «جلسه شورای امنیت عصر امروز حهت بررسی و تصمیم گیری برای وصل اینترنت گوشی های همراه برگزار می شود. امروز عصر جلسه شورای امنیت تشکیل و در این باره تصمیم گیری می‌شود.»

5 نظرات
 1. یه تحریمی می گوید

  شما که میخواید همه چی تحت کنترلتون باشه اول بیاید دستیابی به منابع مورد نیاز مردم رو از طریق اینترنت ملی محیا کنید بعدش اینترنت بین المللی رو قطع کنید!
  مردم چه گناهی کردن که باید تاوان سیاستهای غلط شما رو پس بدن و هم از داخل و هم از خارج زیر فشارهای ناشی از تحریم خارجی و داخلی باشن؟
  این کارتون اگه تحریم نیست پس اسمش چیه؟

 2. حسین می گوید

  وزیر کشور شما زندگی چندمیلیون نفر رو به خطر انداختین مطمنا باشید بدون جواب نخواهی بود

 3. نا شناس می گوید

  آقای ” یه تحریمی ” میشه به جای ۸۵ میلیون ایرانی حرف مفت نزنی ؟ هر اتفاقی هم که بیافته بازم حق این که اینترنت بین المللی قطع بشه رو ندارن

 4. الهام می گوید

  یه وصل کردن نت ک انقد برو بیا نداره.
  هرچی‌ محدودتر کنید بدتره

 5. وحید می گوید

  قرار نبود تحقیر سهم مردم باشه
  تهران چندین روزه ساکت و ارومه . تنها دلیل قطع اینترنت تحقیر همگانی مردمه
  تحقیر
  تحقیر
  تحقیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.