احتمال قطع دامنه‌های ir از اینترنت جهانی

رسانه کلیک – در پی قطعی 10 روزه اینترنت جهانی در ایران، مدیر وب‌سایت VPN طی نامه‌ای از ترامپ قطع دامنه‌های ir از اینترنت جهانی را درخواست کرده است.

در ادامه خاموشی اینترنتی که به مدت 10 روز گریبان کاربران ایران را در پی افزایش نرخ بنزین و اغتشاشاتی که در پی داشت گرفت؛ خبرهای جدیدی به گوش می‎رسد.

طبق آخرین اخبار، مدیر سایت VPN طی نامه‌ای از ترامپ درخواست قطع دامنه‌های ir از اینترنت جهانی را ارسال کرده است. تعداد دامنه های ir حدود یک میلیون و 300 هزار است که اگر با چنین تحریمی روبه‌رو شود؛ قطعا خبر خوشی برای سایت‌های ایرانی نخواهد بود.

باید منتظر ماند و دید آمریکا در ادامه تحریم‌هایی که علیه ایران وضع کرده است، به چنین درخواستی جواب مثبت خواهد داد یا خیر.

7 نظرات
 1. محمدی نسب می گوید

  تو تظاهرات و اعتراضات انگلیس و فرانسه ، هم اینترنت قطع کردند تا اعتراضات و خشونت کاهش یابد
  حالا باید برای امر کنترل اغتشاشات داخلی و تخریب اموال عمومی هم از آمریکا اجازه گرفت

 2. میلاد می گوید

  قطع کردن اینترنت در کشور های مختلف چه به صورت مانوری برای بررسی برقراری شبکه ملی و زیر ساخت داخلی در شرایط حوادث غیر مترقبه (مانند روسیه)، چه به دلایل امنیتی (مانند انگلیس و فرانسه و ایران) سابقه داشته است. از طرفی قطع اینترنت از سمت مقامات دولتی انجام گرفته، نه از طریق شرکت ها و سازمان های تجاری داخل کشور. لذا اصلا مطرح کردن چنین موضوعی از طرف نهاد یا سایتی، موضوعیت ندارد. مگر در حالتی که نهاد مورد نظر وابسته سیاسی باشد و در جهت خواسته مقاماتی که حامی ایشان هستند، اقدام کرده باشد.

 3. محمد می گوید

  سلام روستا ما جزء خراسان رضوی هست بردسکن روستای بیجورد اینجا اینترنت بین المللی قطع هنوز با۹۹۹۰تماس میگیریم پاسخ دقیقی نمیدن چون روستاست فک کنم واسشون مهم نیست

 4. ب می گوید

  اینترنت همه استان هاب جزسیستان بلوچستان وصل شده متاسفم برا مسئولین این استان بعدبرامسئولین این کشورکه اصن فکراین استان نیستن ارمان های امام این نبود

 5. Ali می گوید

  خب اگه این کار رو بکنن که خوش بحال ما می شه. دیگه کاملا تحریم ها ایی که مربوط به حوضه ای تی می شه ازبین می رن یا حداقل بی تاثیر می شن. واقعا عالی می شه اینطوری

 6. ل می گوید

  اینترنت سیستان بلوچستان وصل کنید

 7. ح می گوید

  اینترنت سیستان بلوچستان وصل کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .