درآمد 2 میلیارد دلاری بازی Candy Crush Soda Saga

رسانه کلیک – به گزارش موسسه آماری Sensor Tower، میزان درآمد بازی Candy Crush Soda Saga در طول پنج سال اخیر بالغ بر 2 میلیارد دلار بوده است.

سنسور تاول یکی از شرکت های تحلیلگر صنعت بازی های ویدیویی است که به بررسی میزان فروش و درآمد برخی از عناوین محبوب و شناخته شده جهان می پردازد. در تازه ترین گزارش این کمپانی، مشخص شده که بازی موبایل Candy Crush Soda Saga در طول عمر خود بیش از 2 میلیارد دلار برای شرکت King درآمد داشته است. این بازی در سال 2014 میلادی راهی بازار شده و هم اکنون نزدیک به پنج سال از انتشار آن می گذرد.

بیشترین میزان فروش و درآمد این عنوان مربوط به ایالات متحده آمریکا است، به طوری که درآمد بازی در این کشور به رقم 1.1 میلیارد رسیده است. بدین ترتیب تقریبا می توان گفت که کاربران آمریکایی بیش از سایر بازیکنان جهان به تجربه بازی پرداخته اند و بیش از پنجاه درصد درآمد کلی شرکت کینگ از بازی به این منطقه تعلق دارد. در ادامه، بریتانیا در جایگاه دوم این رده بندی است که بازی در این منطقه تنها 135 میلیون دلار برای سازنده خود درآمدزایی کرده است.

همچنین، گفته شده Candy Crush Soda Saga بیش از 410 میلیون بار روی گوشی های هوشمند دانلود شده که نیمی از این دریافتی ها در کشور ایالات متحده آمریکا صورت گرفته و فروشگاه گوگل پلی نزدیک به 76 درصد از سهم کلی بازار را به خود اختصاص داده است. با این حال، کاربران اپل بیش تر از دارندگان گوشی های اندرویدی به صرف هزینه برای بازی تمایل دارند. به طور میانگین، کاربران آیفون 9.37 دلار در این عنوان هزینه می کند، در حالی که میانگین درآمد بازی در سیستم عامل اندروید 3.24 دلار است.

درآمد بازی Candy Crush Soda Saga

Soda Saga دنباله مجموعه محبوب King’s Candy Crush Saga است که نخستین بار در سال میلادی 2012 برای گوشی های هوشمند منتشر شد. از زمان عرضه نسخه سودا ساگا تا به امروز شاهد انتشار دو دنباله دیگر بودیم. عناوینی به نام های Candy Crush Jelly Saga و Candy Crush Friends Saga که هر یک به ترتیب در سال های 2015 و 2018 میلادی تقدیم کاربران موبایل شده اند. این سری و فروش بالای آن به قدری به گسترش و بهبود وضعیت مالی شرکت King کمک کرد که در سال 2016 میلادی شرکت اکتیویژن بلیزارد با پرداخت مبلغ 5.9 میلیارد دلار تمامی امتیاز و مالکیت این کمپانی را خریداری و تصاحب کرد.

درحال‌حاضر، بازی Candy Crush Soda Saga برای سیستم عامل‌ های iOS، اندروید، ویندوز فون به صورت رایگان در دسترس است. همچنین، کاربران ویندوز 10 نیز می توانند این عنوان را از طریق فروشگاه رسمی ویندوز استور نیز دریافت و تجربه کنند. نسخه تحت وب این عنوان نیز اخیرا منتشر شده که امکان تجربه آن روی دیگر پلتفرم ها را نیز فراهم می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.