آموزش اینستاگرام

چیپست اسنپدراگون 865 کوالکام رسما معرفی شد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – اسنپدراگون 865 از راه رسید. این چیپست پرچمدار کوالکام به عنوان جایگزین اسنپدراگون 855 وارد بازار می شود. برخلاف انتظار، این پردازنده دارای مودم 5G مستقل است.

کوالکام از نسل آینده پردازنده پرچمدار خود، اسنپدراگون 865 رونمایی کرد. این چیپست دارای مودم 5G مستقل بوده و این مودم با آن ادغام نشده است. این موضوع به معنای افزایش قیمت و همچنین مصرف بیشتر انرژی است. کوالکام علاوه بر این چیپست، از پردازنده اسنپدراگون 765 نیز رونمایی کرده است. این پردازنده دارای مودم 5G ادغام شده است. اسنپدراگون 865 در پرچمداران و اسنپدراگون 765 در گوشی های میان رده سال 2020 مورد استفاده قرار می گیرد.

کوالکام از ماه فوریه سال جاری میلادی اعلام کرده بود پردازنده های خود با مودم 5G ادغام شده را معرفی می کند. این کمپانی حتی در نمایشگاه IFA به عرضه پردازنده های سری 700 با مودم 5G ادغام شده اشاره کرد. با وجود این موضوع، کوالکام پردازنده پرچمدار خود را با مودم 5G مستقل در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد.

اسنپدراگون 865

اسنپدراگون 865 مانند اسنپدراگون 855 به مودم 5G اسنپدراگون X55 نیاز دارد، البته نسل دوم این مودم درون پردازنده جدید کوالکام قرار می گیرد. این اقدام کوالکام غیرمنطقی به نظر می رسد، چرا که پردازنده میان رده آن دارای مودم 5G ادغام شده است، اما پرچمدار آن با مودم مستقل کار می کند.

کوالکام اعلام کرده پردازنده اسنپدراگون 865 همراه با مودم X55 به فروش می رسد. این پردازنده فاقد هرگونه مودم درون خود است. با توجه به این موضوع، نمی توان با استفاده از مودم 4G، گوشی های 4G مجهز به این پردازنده تولید کرد. با توجه به حضور مودم 5G درون پردازنده اسنپدراگون 765، سال آینده شاهد عرضه گوشی های 5G زیادی به بازار خواهیم بود.

انتظار می رود چیپست کوالکام اسنپدراگون 865 قدرت محصولاتی مانند گلکسی S11، وان پلاس 8، پیکسل 5، گلکسی نوت 11 و ال جی G9 را تامین کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.