آموزش اینستاگرام

نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – امروزه فروش اجناس تقلبی در بازار داخلی بسیار داغ شده و بازار فولاد نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان برا شما آماده شده است.

تیرآهن یکی از محصولات پرکاربرد فولادی بوده که خرید آن نیاز به دانش زیادی در خصوص مشخصات فنی و تفاوت های ظاهری در تولید کارخانجات مختلف و استانداردهای تولیدی دارد. لازم به ذکر است که نرخ این محصول براساس وزن تیرآهن تعیین می گردد و ممکن است با مشخصات فنی مورد نظر شما تیرآهن های سبک تری نیز وجود داشته باشد که سبب صرفه جویی در هزینه های مصرفی گردد.

از این رو بر آن شدیم تا در خصوص نحوه تشخیص تیرآهن در کارخانجات مختلف داخلی و محصولات وارداتی مطالبی را ذکر نماییم. خواهشمندیم برای خرید مطلوب پیش از هر چیز ابتدا این نکات را مطالعه نمایید. هم چنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت تیرآهن با کارشناسان مرکزآهن از طریق شماره تلفن 03135155 تماس حاصل فرمایید.

معرفی انواع استانداردهای تیرآهن

معرفی انواع استانداردهای تیرآهن

به طور کلی تیرآهن های موجود در بازار به دو دسته کلی IPE و INP تقسیم بندی می شوند. استاندارد IPE مربوط به کشور ایران و کشورهای اروپایی می باشد در حالی که استاندارد INP متعلق به کشورهای روسیه و چین است. برای تشخیص استاندارد IPE بایستی از دو سر تیرآهن به آن نگاه کنید خواهید دید که ضخامت بال ها در ابتدا و انتهای این محصولات کاملا یکنواخت می باشد و به راحتی قابل تشخیص است. اکثر نقشه های ساختمانی طبق این استاندارد می باشند. این در حالی است که در استاندارد INP ضخامت بال ها در ابتدا نازک و در انتها ضخیم است.

در کشور ما استاندارد IPE محبوبیت بیشتری داشته ولی تیرآهن های وارداتی از هر دو نوع استاندارد می باشند. تیرآهن های تولید شده با استاندارد IPE اکثرا از کشورهای لهستان، آلمان، کره، چین و روسیه می باشد. این در حالی است که تیرآهن های وارداتی از کشورهای روسیه و چین از هر دو نوع بوده و همین امر سبب اشتباه خریداران می گردد. بنابراین لازم است هنگام خرید به تفاوت های ظاهری این دو استاندارد که در بالا ذکر شده توجه نمایید.

چگونه تیرآهن اصفهان را تشخیص دهیم؟

تیرآهن ذوب آهن اصفهان یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین تیرآهن های موجود در بازار بوده که طرفداران زیادی دارد ولی با این حال به دلیل عدم شناخت و سوء استفاده برخی افراد ممکن است در خرید آن دچار مشکلات زیادی شوید. مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید این محصول لازم است بدانید درج آرم ESCO مخفف EFFAHAN STEEL COMPANY بر روی بال تیرآهن های این شرکت می باشد. این علامت به فاصله هر دو متر بر روی محصول به صورت برجسته و حک شده قابل مشاهده می باشد. درج مارک ESCO علاوه بر ضرورت استاندارد، جهت تضمین کیفیت محصول نیز لازم است. درج مارک بر روی این محصول بنابر درخواست مصرف کنندگان و به منظور تشخیص این محصول از محصول های تقلبی صورت گرفته ولی با انجام این کار در سال 1383 شرکت با افت تناژ، عمر کاری غلتک و مشکلات اجرای مارک روی غلتک مواجه گردید ولی با برنامه ریزی و طراحی دقیق این مارک با موفقیت و بدون افت قابل ملاحظه تناژ غلتک روی بال تیرآهن درج گردید. در حال حاضر تمامی تیرآهن های تولیدی نورد 500 و 650 با حک علامت اختصاری ESCO به بازار داخلی ارائه می شود. پس از درج این علامت بر روی تیرآهن های اصفهان به دلیل اطمینان بیشتر مشتری بهره وری کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز افزایش یافت.

چگونه تیرآهن اصفهان را تشخیص دهیم؟

تیرآهن های تولیدی این شرکت براساس استاندارد IPE می باشد و همان طور که بالاتر ذکر شد چنانچه از دو سر تیرآهن به آن نگاه کنید ضخامت بال ها در ابتدا و انتهای آن یکسان است. قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر کارخانجات بالاتر می باشد و دلیل این امر نیز وزن سنگین آن (مطابقت با جدول اشتال) می باشد. قیمت این محصول نسبت به وزن آن تعیین می شود و شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه تیرآهن هایی با وزن کمتر خریداری نمایید برای مثال نوع دیگری از تیرآهن اصفهان ساخت کشور کره بوده که وزنی نزدیک به تیرآهن ذوب آهن داشته ولی ارزان تر می باشند لذا در هنگام خرید باید به تمامی نکات ذکر شده دقت کنید.

نحوه خرید تیرآهن اصفهان

تیرآهن اصفهان در سایزهای 30-14 موجود بوده و دارای وزن های متفاوت با قیمت های مختلفی می باشد. همان طور که ذکر شد به دلیل وجود تیرآهن های تقلبی موجود در بازار توصیه می شود برای اطمینان از اصالت محصول، آن را از آهن فروشی های معتبر خریداری نمایید. جهت اطمینان بیشتر می توانید پس از استعلام قیمت، با کارشناسان مرکزآهن از طریق شماره تلفن 03135155 تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.