آموزش اینستاگرام

تلگرام رفع فیلتر می شود؟ [بروزرسانی: تکذیب شد]

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – آذری جهرمی دیروز اعلام کرد که پنجشنبه سورپرایزی برای مردم دارد. شایعات منتشر شده در فضای مجازی، خبر از رفع فیلتر تلگرام می دهند.

با اعلام این موضوع که آذری جهرمی سورپرایزی برای کاربران در نظر گرفته است، گمانه زنی های زیادی در اینترنت منتشر شد (وزیر ارتباطات از سورپرایزی برای مردم در روز پنج شنبه خبر داد). برخی به رایگان شدن حجم اینترنت داخلی اشاره کردند و تعدادی نیز به رفع فیلتر برخی شبکه های اجتماعی دل بستند.

بر اساس جدیدترین شایعه، احتمال رفع فیلترینگ تلگرام وجود دارد. این شایعه به شرح زیر است:

«با توجه به دستگیری و بازداشت قاضی صادرکننده حکم فیلتر تلگرام و همچنین آثار مخرب فیلترشکن‌ها و کاربردی نبودن سایر شبکه‌های اجتماعی و خالی شدن این پیام رسان از فیک‌نیوزها با دستگیری روح الله زم، دلیلی برای ادامه فیلترینگ آن باقی نمی‌ماند و خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام بوده است.»

بروزرسانی:

روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی این خبر را تکذیب کرد و گفت: «با توجه به انتشار خبری در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رفع فیلترینگ تلگرام با عنوان (خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلترینگ تلگرام بوده است) به اطلاع می‌رساند، جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص رفع فیلتر تلگرام برگزار نشده، بنابراین تصمیم‌گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می‌شود.»

با توجه به تکذیب این موضوع، باید دید آذری جهرمی روز پنجشنبه چه سورپرایزی برای مردم ایران در نظر گرفته است. شاید سورپرایز بزرگ وزیر ارتباطات، قطع اینترنت بین الملل باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.