استفاده از چیپست های 5G مدیاتک در دستگاه های رده پایین سامسونگ

رسانه کلیک – سامسونگ قصد دارد تا از چیپست های 5G مدیاتک در محصولات ارزان قیمت و رده پایین خود استفاده کند. ظاهرا دلیل این همکاری، واگذاری تولید تجهیزات مربوط به مدل های میان رده و پایین رده به شرکت های دیگر است.

مدیاتک یکی از تولیدکنندگان بزرگ تراشه های موبایل است. برندهای معروفی مانند شیائومی، موتورولا، نوکیا، اوپو، ریلمی و ال جی از چیپست های این شرکت در گوشی های هوشمند خود استفاده کرده اند.

کمپانی تایوانی مدیاتک به تازگی از چیپست جدید خود به نام دیمنسیتی 1000 رونمایی کرده که قادر به پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G است. این شرکت همچنین از عرضه دو مدل چیپست 5G ارزان قیمت به نام MT6885 و MT6873 خبر داده است. چیپست های 5G مدیاتک احتمالا در گوشی های هوشمند آینده اوپو، ویوو، شیائومی و حتی هواوی به کار گرفته می شوند. طبق گزارشی جدید، به نظر می رسد سامسونگ نیز در تلاش است تا با این کمپانی تایوانی همکاری کند.  

چیپست های 5G مدیاتک

همانطور که بارها گفته شده، 2020 سال فراگیری فناوری 5G است. سامسونگ نیز از این قافله عقب نمانده و قصد دارد تا به هر نحوی این تکنولوژی را به دستگاه های خود اضافه کند. ظاهرا این کمپانی بزرگ کره ای در حال مذاکره با مدیاتک است تا از تراشه های 5G رده پایین این شرکت برای بعضی از گوشی های هوشمند با مدل گلکسی A و M استفاده کند.

با توجه به گزارش های قبلی و تعطیلی کارخانه چینی، سامسونگ قصد دارد تا تولید برخی از تجهیزات مربوط به مدل های میان رده و پایین رده خود را به شرکت های دیگر بسپارد. بنابراین مدیاتک می تواند بخش بزرگی از این برنامه ریزی را به خود اختصاص داده و شانس ورود به زنجیره تامین گوشی های گلکسی سری A را پیدا کند. اگر چیپست های 5G مدیاتک به بازار سامسونگ نفوذ کنند، فروش آن ها به طور فوق العاده ای افزایش خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .