چرا باید همین امروز تولبار الکسا را نصب کنیم؟

رسانه کلیک – برای بهبود رتبه الکسا خود نصب تولبار الکسا از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب آموزش نصب تولبار الکسا در فایرفاکس و روی کروم برای شما آماده شده است.

بهبود رتبه الکسا و بهبود رتبه سایت از اهمیت بالایی برای صاحبان وب‌سایت برخوردار است. یکی از راه بهبود رتبه الکسا استفاده از تولبار آن است. در ادامه به معرفی این تولبار، کاربردها و همچنین آموزش نصب آن می پردازیم.

تولبار الکسا | Alexa Toolbar چیست؟

الکسا رتبه سایت ها را بررسی می کند. یکی از راه های بهبود رتبه الکسا استفاده از Alexa Toolbar است. تولبار الکسا یک افزونه بوده که برای مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس عرضه شده است. این افزونه قادر به جمع آوری اطلاعات کاربران برای رتبه بندی وب‌سایت های مختلف است. در حقیقت این تولبار اطلاعات لازم برای رتبه الکسا را جمع آوری می کند. با توجه به این موضوع، برای بهبود رتبه و رنک الکسا از نصب این افزونه غافل نشوید.

آموزش و مراحل نصب تولبار الکسا در فایرفاکس

آموزش و مراحل نصب تولبار الکسا در فایرفاکس

فایرفاکس یکی از محبوب ترین مرورگرهای اینترنت است که کاربران زیادی دارد. برای نصب این تولبار باید فایل آن را دانلود کنید. برای دانلود این تولبار روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود تولبار الکسا برای فایرفاکس

پس از باز کردن این لینک، به سایت الکسا منتقل می شوید. در این صفحه روی گزینه آبی رنگ کلیک کنید. در صفحه جدید، گزینه Accept and Install را انتخاب کنید. پس از دانلود این فایل، باید آن را انتخاب و به صورت دستی نصب کنید.

با زدن دکمه های Ctrl+Shift+A وارد منوی Add-Ons فایرفاکس شوید. در این صفحه با انتخاب گزینه چرخ دنده، لیستی برای شما باز می شود که باید روی Install Add-on From File کلیک کنید. در این بخش فایل دانلود شده را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این فایل، پیامی مبنی بر نصب به شما نمایش داده می شود. پس از نصب، صفحه ای باز می شود که باید روی گزینه Submit کلیک کنید. اگر علاقه ای به وارد کردن اطلاعات خود ندارید، گزینه No Thanks را انتخاب کنید. پس از این کار، نصب تولبار الکسا در فایرفاکس با موفقیت به پایان می رسد.

آموزش و مراحل نصب الکسا روی کروم

آموزش و مراحل نصب الکسا روی کروم

برای مرورگر محبوب کروم، افزونه الکسا (Alexa Extension) عرضه شده است. برای دریافت آن به کروم وب استور مراجعه کنید. برای دانلود افزونه الکسا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود تولبار الکسا برای کروم

با کلیک روی لینک بالا، به صفحه مربوط به دانلود افزونه الکسا منتقل می شوید. در این صفحه روی دکمه آبی Add To Chrome کلیک کنید. پس از دانلود، باید به آن اجازه نصب بدهید. با کلیک روی گزینه Add extension، این تولبار برای شما نصب می شود.

پس از اتمام نصب، شما به صفحه ای منتقل می شوید که در آن می توانید رضایت خود برای جمع آوری اطلاعات توسط الکسا را اعلام کنید. در صورتی که به این کار تمایل دارید، روی Submit کلیک کنید، در غیراینصورت، No Thanks را انتخاب کنید. پس از این کار، نصب تولبار الکسا روی کروم با موفقیت به پایان می رسد.

افزونه الکسا برای وردپرس

افزونه الکسا برای وردپرس

برای نمایش رتبه الکسا در هر قسمتی از قالب وردپرس خود ابتدا افزونه معرفی شده را نصب کنید. پس از نصب این افزونه به بخش ابزارک های وردپرس مراجعه کرده و ابزارک مربوطه را در محل موردنظر قالب وردپرس قرار دهید. با تنظیم عنوان ابزارک، آدرس سایت و رتبه سایت شما در الکسا به نمایش گذاشته می شود. برای دانلود افزونه الکسا برای وردپرس روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود افزونه الکسا برای وردپرس

افزونه الکسا برای کروم اندروید

در حال حاضر امکان نصب افزونه الکسا برای کروم اندروید وجود ندارد. شاید در آینده چنین قابلیتی به مرورگر گوگل اضافه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.