آموزش اینستاگرام

جدیدترین خرید اپل، کیفیت دوربین آیفون ها را افزایش می دهد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – اپل با خرید Spectral Edge، گام بزرگی را در بهبود تصویربرداری گوشی های هوشمند خود برداشته است. انتظار می رود کیفیت دوربین آیفون های آینده افزایش پیدا کند.

اپل با خرید Spectral Edge به دنبال بهبود کیفیت دوربین محصولات خود است. این استارتاپ فناوری توسعه داده که موجب تصاویر روشن تر و واضح تری می شود. بر اساس اخبار منتشر شده از سوی بلومبرگ، کمپانی کوپرتینویی موفق به خرید Spectral Edge شده و حالا اپل مالک این استارتاپ اروپایی است. اسپکترال اج از نوعی هوش مصنوعی به نام یادگیری ماشین بهره می برد. این فناوری پس از گرفتن تصاویر مادون قرمز، آن ها را با کمک یادگیری ماشینی با تصاویر استاندارد ترکیب کرده و در نهایت تصاویر دقیق تر با رنگ های واضح تری را به دست می آورد. 

تصویربرداری به یک مشخصه بسیار مهم در بازار گوشی های هوشمند تبدیل شده است. کمپانی اپل به طور دائم در حال اضافه کردن ویژگی های جدید به دوربین گوشی های آیفون بوده که به عنوان مثال می توان به دوربین سه گانه در آیفون 11 پرو اشاره کرد. ظاهرا این کمپانی قصد دارد تا در سال آینده، یک دوربین سه بعدی را به گوشی های خود اضافه کند که موجب بهبود واقعیت افزوده و سنجش عمیق می شود.

دوربین آیفون

فناوری Spectral Edge را می توان در نرم افزار یا سخت افزار اعمال کرد. قابلیت های بالقوه این فناوری شامل بهبود کیفیت تصاویر در شرایط نوری ضعیف و بهبود ثبت تصاویر و ضبط فیلم توسط دوربین های امنیتی یا پهپادها می شود. در حال حاضر ارزش این قرار مشخص نشده، اما ظاهرا اپل برای خرید این استارتاپ 5 میلیون دلار هزینه کرده است. طبق گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد تا قابلیت های شگفت انگیز Spectral Edge را با هوش مصنوعی خود ادغام کند تا کیفیت تصویربرداری محصولات آینده را بهبود بخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.