هواوی در یک قدمی سامسونگ!

رسانه کلیک – هواوی در بازار جهانی فاصله کمی با شرکت سامسونگ دارد. انتظار می رود در صورت برداشته شدن تحریم های ایالات متحده آمریکا، این شرکت موفق به شکست سامسونگ شود.

هواوی در 5 سال اخیر پیشرفت زیادی داشته است. در سال 2015 این شرکت فروش جهانی برابر با 104 میلیون گوشی هوشمند داشت که برابر با سهم 5.5 درصدی بود. در سال 2016 این شرکت اعلام کرد تا سال 2021 تبدیل به پرفروش ترین برند در جهان می شود و حال گزارش جدیدی در اختیار رسانه ها قرار گرفته که تا حدودی گفته آن را تایید می کند.

بر اساس گزارش Strategy Analytics، هواوی در سال جاری میلادی با فروش 251 میلیون گوشی و سهم 17.7 درصدی، به عنوان دومین برند پرفروش در بازار حضور داشته است. سامسونگ امسال موفق به فروش 323 میلیون دستگاه و کسب سهم 21.3 درصدی شده است. با توجه به این موضوع، فاصله برند اول و دوم در بازار، تنها 3.6 درصد است.

هواوی

در سال 2018 شاهد سهم 14.4 درصدی هواوی و 20.3 درصدی سامسونگ بودیم. این موضوع به معنای اختلاف 5.6 درصدی سهم این دو شرکت بود. در حالی که سامسونگ هرساله تعداد محصولاتی که به بازار عرضه می کند را افزایش می دهد، رقیب چینی آن نیز افزایش فروش را تجربه می کند.

تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه این شرکت چینی مانع از رشد سریع آن نشده است. گوشی هواوی میت 30 پرو به فروش بالایی در کشور چین دست پیدا کرده است. به علت عدم حضور سرویس های گوگل روی این اسمارت فون، امکان عرضه آن در بازارهای غربی مخصوصا کشورهای اروپایی وجود ندارد.

در مقام سوم، شرکت اپل با فروش 193 میلیون گوشی قرار گرفته است. این شرکت که سهمی 13.6 درصدی در بازار گوشی های هوشمند دارد، در بخش گجت های هوشمند حکمرانی می کند. اپل واچ طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد.

1 نظر
  1. توحید دیتا می گوید

    گوشی خیلی خیلی خفنی دارن من یکی دو ماه گوشی honor play خریدم انصافا خیلی خوبه توی بازی افت فریم داره ولی نرماله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.