باگ توییتر در اندروید شماره موبایل 17 میلیون کاربر را لو داد

رسانه کلیک – باگ توییتر در اندروید امکان دستیابی به شماره موبایل 17 میلیون کاربر از کشورهای مختلف از جمله ایران را فراهم می کند.

توییتر در زمینه حفظ امنیت اطلاعات کاربران خود عملکرد مناسبی ندارد. این شبکه اجتماعی در گذشته اعلام کرده بود به صورت اتفاقی اطلاعات مکانی برخی از کاربران خود در سیستم عامل iOS را با یکی از شرکای خود در میان گذاشته است. علاوه بر این موضوع، توییتر به علت استفاده از اطلاعات شخصی کاربران برای تبلیغات نیز عذرخواهی کرده است.

به تازگی یک محقق امنیتی در صحبت با TechCrunch اعلام کرده باگ توییتر در اندروید باعث شده این فرد به شماره موبایل 17 میلیون کاربر دسترسی پیدا کند. این کار با استفاده از باگ مربوط به بارگذاری مخاطب در اپلیکیشن امکان پذیر است. این محقق اعلام کرده در صورتی که شماره تلفن خود را بارگذاری کنید، اطلاعات کاربر در اختیار شما قرار می گیرد.

باگ توییتر در اندروید

در حالی که نمی توان چندین شماره را به صورت متوالی بارگذاری کرد، با استفاده از شماره های تصادفی می توان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. این موضوع به صورت مستقیم با توییتر به اشتراک گذاشته نشده؛ با این حال این محقق برخی از اطلاعات بدست آمده را با کاربرانی که شماره آن ها را پیدا کرده، در میان گذاشته و به آن ها هشدار داده است.

این محقق به شماره تلفن کاربران کشورهای زیر دست پیدا کرده است:

  • ایران
  • ترکیه
  • یونان
  • ارمنستان
  • فرانسه
  • آلمان

این فرد در مدت زمان دو ماه حدود دو میلیارد شماره موبایل تولید کرده و آن ها را به صورت تصادفی در برنامه توییتر در اندروید بارگذاری کرده است. توییتر در تاریخ 20 دسامبر مانع از ادامه چنین فعالیتی شده است. توییتر اعلام کرده چنین گزارش هایی را با جدیت بررسی می کند. انتظار می رود این مشکل با ارائه یک آپدیت جدید رفع شود (مشکل امنیتی توییتر در اپلیکیشن اندرویدی آن برطرف شد).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .