الکسا چیست و چگونه کار می کند؟

رسانه کلیکالکسا چیست و چگونه می توان توسط آن رتبه سایت را تعیین کرد؟ هزینه ثبت سایت در الکسا برای سال 2018 و 2019 چقدر است؟ برای پاسخ این سوالات با کلیک همراه باشید.

بسیاری از ما با وب‌سایت الکسا آشنا هستیم؛ با این حال اطلاعات کاملی از آن نداریم. در این مطلب تمام اطلاعات موردنیاز شما از الکسا شامل الکسا چیست ، هزینه ثبت سایت در الکسا و همچنین نحوه تعیین رتبه سایت توسط الکسا را مورد بررسی قرار می دهیم.

الکسا چیست؟

الکسا یک وب‌سایت برای آنالیز ترافیک سایت است. رتبه الکسا برای بسیاری از وبمسترها اهمیت بالایی دارد و آن را به عنوان منبعی برای عملکرد خود در نظر می گیرند. این وب سایت در سال 1996 شروع بکار کرد، البته در سال 1999 با مبلغ 250 میلیون دلار توسط آمازون خریداری شد. در وب‌سایت الکسا به اطلاعات مختلفی مانند سایت های برتر، مشخصات سایت و همچنین تولبار الکسا دسترسی پیدا می کنید (تولبار الکسا چیست؟).

رتبه الکسا چیست و چگونه تعیین می شود؟

رتبه الکسا چیست و چگونه تعیین می شود؟

برای بدست آوردن رنکینگ سایت می توان به الکسا مراجعه کرد. برای تعیین رتبه سایت در الکسا از ترافیک سایت و همچنین مدت زمانی که فرد در سایت باقی می ماند، استفاده می شود. برای بررسی رتبه سایت در الکسا می توانید به وب‌سایت الکسا وارد شده و اطلاعات آن را مشاهده کنید. همانطور که می توان حدس زد، هرچقدر رتبه سایت شما پایین تر باشد، وضعیت آن بهتر است.

در سال های اخیر شاهد تقلب در رتبه الکسا سایت ها هستیم. یکی از راه های بهبود رتبه الکسا ، استفاده از پاپ آپ است. پاپ آپ می تواند به صورت دروغین رتبه الکسا سایت را بهبود دهد.

ثبت سایت در الکسا | ساخت اکانت در الکسا

ثبت سایت در الکسا | ساخت اکانت در الکسا

بسیاری از وبمسترها به دنبال ثبت سایت در الکسا و اطلاع از هزینه این کار هستند. الکسا ابزارهای مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد و همچنین پلن های مختلفی را برای صاحبان سایت ها در نظر گرفته است. شما می توانید سایت خود را در الکسا ثبت کنید. با این کار می توانید به اطلاعاتی برای بهبود رنک الکسا خود استفاده کنید. برای مثال کلمات پرجستجو سایت و یا کشورهایی که بیشترین بازدید را دارید، در اختیارتان قرار می گیرد.

الکسا امکان ثبت نام رایگان را حذف کرده است. برای ثبت سایت خود در این وب سایت باید هزینه ای را پرداخت کنید. این هزینه با توجه به خدماتی که دریافت می کنید، متفاوت است. کاربران می توانند از سرویس های الکسا به صورت رایگان اما به مدت محدود استفاده کنند. مدت زمان استفاده رایگان با توجه به نوع سرویس، از 7 روز تا حداکثر 30 روز است.

هزینه ثبت سایت در الکسا و خرید اکانت

وبمسترها می توانند با پرداخت هزینه سایت خود را در الکسا ثبت کنند و از امکانات متعددی بهره مند شوند. جهت خرید اکانت به وب‌سایت <Alexa.com مراجعه کنید. برای خرید حساب Advanced یا پیشرفته الکسا باید ماهانه 149 دلار هزینه پرداخت کنید، البته امکان استفاده رایگان به مدت 14 روز نیز وجود دارد. در این پلن می توان یک سایت ثبت کرد و تنها یک نفر می تواند از آن استفاده کند.

هزینه ثبت سایت در الکسا و خرید اکانت

حساب Agency الکسا به صورت ماهانه هزینه ای برابر با 299 دلار از شما طلب می کند. از این حساب می توانید تا یک ماه به صورت رایگان استفاده کنید. حساب Agency الکسا امکان ثبت 35 سایت و پروژه را برای خریدار فراهم کرده و 20 نفر می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

برای آنالیز سایت خود می توانید با پرداخت مبلغ ماهانه 79 دلار، حساب Insight را خریداری کنید. با خرید این نوع حساب، اطلاعات مفیدی مانند کلیدواژه ها، عملکرد کلی سایت، مقایسه عملکرد آن با حداکثر 10 سایت دیگر به صورت همزمان و نام سایت هایی که به سایت شما لینک شده اند، در اختیارتان قرار می گیرد.

در نهایت می توانید سایت خود را در الکسا Certify کنید. چنین اقدامی باعث بهبود کلی رنک شما خواهد شد. لازم به ذکر است؛ امکان انجام این کار برای دامنه های ir. وجود ندارد. هزینه تایید سایت در الکسا با توجه به میزان بازدید متفاوت است. حداقل هزینه با بازدید ماهانه 10 میلیون، 19.99 دلار به صورت ماهانه است. بالاترین هزینه آن برابر با 799 دلار ماهانه بوده که مربوط به سایت هایی با بازدید ماهانه 1 میلیارد است.

1 نظر
  1. بخشی می گوید

    مطالب خوبی دارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.