فرآیند ساخت بازی ها برای پلی استیشن 5 بسیار آسان است

رسانه کلیک – به گفته یوشی شوهیدا، مدیر سابق استودیوی های جهانی سونی، روند توسعه و ساخت بازی ها برای پلی استیشن 5 بسیار آسان تر از سایر کنسول ها خواهد بود.

جدیدترین مقاله مجله Dengeki PlayStation به شماره 683 گفت و گویی را با شوهی یوشیدا، رئیس سابق استودیوی های جهانی و مدیر بازی های مستقل سونی، ترتیب داده که در آن جزئیات تازه ای در رابطه با جدیدترین کنسول پلی استیشن به نام PlayStation 5 به اشتراک گذاشته شده و وی درباره تسهیل فرآیند ساخت بازی ها برای این دستگاه سخن گفته است. در این مصاحبه، یوشیدا معتقد است که پلی استیشن 3 از سخت افزار پیچیده ای بهره می برد که کار را برای توسعه دهندگان بازی ها دشوار کرده بود و این کنسول هم اکنون به عنوان سخت ترین سیستم‌ برای خلق عناوین ویدیویی در تاریخ سونی شناخته می شود.

به گفته یوشیدا، برخلاف نسل هفتم، سونی در نسل هشتم کنسول ها به اشتباه خود پی برد و در زمان ساخت پلی استیشن 4 روند توسعه بازی ها برای سازندگان را کمی ساده تر کرد. در ادامه این گفت و گو، وی اعلام کرد که اگر بازی سازان بخشی از تمرکز و توجه خود را روی فرار از پیچیدگی های سخت افزار یک پلتفرم قرار دهند، نتیجه کار رضایت بخش نخواهد بود و کیفیت محصول آن ها تحت تاثیر این اتفاقات و مشکلات قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب، سونی برای ساده سازی روند ساخت بازی ها برای پلی استیشن 5 تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده تا توسعه دهندگان بازی های کنسول جدید خود را به دردسر نیاندازد. در اصل، این روش پیش تر در ساخت کنسول پلی استیشن 4 نیز استفاده شده و حال سونی از آن برای ساخت و تولید کنسول جدید خود نیز بهره خواهد گرفت. البته، این ادعا تنها از سوی شرکت سونی نیست و توسعه دهندگانی که هم اکنون روی ساخت بازی برای این پلتفرم فعالیت می کنند نیز به تسهیل فرآیند ساخت بازی ها برای این کنسول اشاره کرده اند.

تا به امروز تصاویر مختلف و زیادی از کیت توسعه دهندگان کنسول پلی استیشن 5 منتشر شده است. بر این اساس، هیچ شکی نیست که بسیاری از بازی سازان مشهور دنیا در حال حاضر مشغول ساخت بازی های جدید برای کنسول های نسل نهم هستند و حتی برخی از این عناوین نیز به نمایش گذاشته شده اند. Godfall، ساخته استودیوی گیرباکس (Gearbox)، و Gladiux، ساخته شرکت آکوئر (Acquire) از جمله عناوینی محسوب می شوند که در آینده برای کنسول های نسل بعدی منتشر خواهند شد. در اوایل ماه اکتبر، شرکت سونی تایید کرد که قابلیت پشتیبانی از بازی های قدیمی روی PS5 به مرحله اجرا نرسیده است. به علاوه، چند وقت پیش بود که شایعه هایی در خصوص زمان عرضه و قیمت این کنسول در فضای مجازی دیده می شد که سونی طی بیانیه ای تمامی این ادعا را تکذیب کرد.

Dengeki PlayStation یک مجله مرتبط با دنیای پلی استیشن است که به صورت ماهانه توسط وب سایت Dengeki Online منتشر می شود. این مجله منحصر به بازی های کنسول های پلی استیشن بوده و تقریبا تمام اخبار رسمی مرتبط با این موضوع را پوشش می دهد. از دیگر مجله های این وب سایت می توان به Dengeki Nintendo اشاره کرد که کلیت آن حول بازی های نینتندو سوییچ می چرخد.

کنسول پلی استیشن 5 در اواخر پاییز سال آینده (تعطیلات کریسمس سال میلادی 2020) به بازار عرضه خواهد شد. در طرف مقابل، شرکت مایکروسافت نیز در همین بازه کنسول جدید خود به نام ایکس باکس سری ایکس را به دست بازیکنان می رساند. هنوز اطلاعاتی درباره قیمت این دو دستگاه منتشر نشده و جزئیات دقیقی از سخت افزار آن ها در اختیار نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.