پردازنده های سری 4000 رایزن AMD برای لپ تاپ ها معرفی شدند

رسانه کلیک – شرکت آمریکایی AMD از پردازنده های سری 4000 رایزن در CES 2020 رونمایی کرد. پرچمدار محصولات جدید، دارای 90 درصد کارایی سریع تر نسبت به تراشه های اینتل است.

کمپانی ADM در نمایشگاه CES 2020 از پردازنده های موبایل سری 4000 رایزن رونمایی کرد. پرچمدار AMD به نام رایزن 7 4800H، نخستین پردازنده لپ تاپ فوق باریک 8 هسته ای با معماری x86 در جهان است. پردازنده های سری 4000 رایزن AMD بر اساس معماری هسته Zen 2، فناوری لیتوگرافی 7 نانومتری و گرافیک رادئون ساخته شده اند. کمپانی ADM مدعی بوده که سری جدید، از کارایی بهبود یافته و اثربخشی توان بیشتری برای لپ تاپ های فوق باریک و گیمینگ برخوردار است.

این شرکت آمریکایی همچنین از فناوری جدید و انحصاری خود به نام SmartShift رونمایی کرد. این فناوری می تواند به طور پویا، توان را در بین پردازنده های رایزن و رادئون تعویض کند. فناوری SmartShift موجب حداقل افزایش 10 درصدی کارایی بازی و 12 درصدی کارایی ایجاد محتوا می شود.

پردازنده رایزن 7 4800U جدید قادر به ارائه ویژگی های زیر است:

  • بیش از 4 درصد افزایش کارایی تک رشته و بیش از 90 درصد کارایی چند رشته ای سریع تر نسبت به پردازنده های رقیب
  • بیش از 18 درصد کارایی گرافیکی سریع تر نسبت به پردازنده های رقیب

پردازنده رایزن 7 4800H جدید قادر به ارائه ویژگی های زیر است:

  • بیش از 5 درصد افزایش کارایی تک رشته و بیش از 46 درصد کارایی چن رشته ای بیشتر نسبت به پردازنده های رقیب
  • بیش از 25 درصد کدینگ ویدئویی 4K سریع تر با استفاده از ادوبی پریمیر نسبت به پردازنده های رقیب
  • بیش از 39 درصد کارایی شبیه سازی فیزیکی بازی بیشتر نسبت به پردازنده های رقیب

پردازنده های سری 4000 رایزن

معاون ارشد و مدیر اصلی واحد کلاینت AMD در این راستا گفته که با معرفی پردازنده های موبایل سری 4000 رایزن، کارایی، گرافیک و ماندگاری باتری فوق العاده ای برای کاربران لپ تاپ های گیمینگ و فوق باریک فراهم شده است. وی در ادامه اعلام کرد:

ما در سال 2019 شاهد رشد بی سابقه سیستم های مجهز به تراشه های موبایل رایزن بوده ایم و در حال حاضر سعی داریم تا با همکاری شرکای اصلی خود در سال 2020، کاربرد پردازنده های جدید و قدرتمند را گسترش داده و اثربخشی توان را نسبت به نسل قبلی، دو برابر کنیم.

سری جدید پردازنده های رایزن AMD در لپ تاپ های متعلق به شرکت های ایسر، ایسوس، دل، HP، لنوو به کار می روند. اگرچه AMD نامی از مایکروسافت نبرده، اما به نظر می رسد که لپ تاپ سرفیس 4 آینده این شرکت نیز از پردازنده های 4000 بهره خواهند گرفت. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .