فروش سیم کارت‌ های رایتل به مدت سه روز متوقف شد

رسانه کلیک – فروش سیم کارت‌ های رایتل در سراسر کشور از امروز تا سه روز آینده غیرقانونی است. علت این موضوع، عدم احراز هویت خریداران سیم‌ کارت با روش رمز یکبار مصرف (OTP) است.

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری از توقف فروش سیم کارت‌ های رایتل از امروز در سراسر کشور خبر داد. پیمان قره‌داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد: «پیش از این اپراتورها ملزم شده بودند احراز هویت خریداران سیم‌کارت با روش رمز یکبار مصرف (One Time Password) را به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از مدارک شناسایی متقاضیان و شناسایی صحیح مشترک تلفن همراه در زمان اشتراک پیاده‌ سازی کنند.»

قره‌داغی با اشاره به ابلاغ این موضوع به اپراتورهای تلفن همراه و اطلاع‌رسانی آن از طریق رسانه‌ها، افزود: «احراز هویت با روش ارسال کد یکبار مصرف (OTP) در سایر اپراتورهای تلفن همراه پیاده‌سازی شده و در حال اجراست و فرایندهای مربوط به خرید سیم‌کارت صرفا با این روش امکانپذیر است.»

قره‌داغی عنوان کرد: «بر اساس الزام رگولاتوری و با توجه به عدم پیاده‌سازی و اجرای این روش در فرایندهای فروش اپراتور رایتل، فروش سیم‌ کارت‌ های این اپراتور در سراسر کشور از امروز تا سه روز آینده غیرقانونی بوده و متوقف می‌شود.»

قره‌داغی در نهایت گفت: «چنانچه در این بازه زمانی سیم کارتی از سوی اپراتور رایتل از طریق درگاه‌های مختلف فروخته و یا فعال شود، اعتبار ندارد. کاربران می‌توانند درصورت مشاهده تخلف، موضوع را به سامانه ثبت و پاسخگویی شکایات ۱۹۵ اعلام کنند.»

باید منتظر ماند و دید رایتل نسبت به توقف فروش سیم کارت‌ های خود، چه واکنشی نشان می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .