دوربین آنر V30 پرو موفق به کسب امتیاز 122 در DxOMark شد

رسانه کلیک – دوربین آنر V30 پرو در وب‌سایت DxOMark مورد بررسی قرار گرفت و توانست با کسب 122 امتیاز پس از هواوی میت 30 پرو 5G، در جایگاه دوم قرار بگیرد.

به نظر می رسد که هواوی موفق به کشف یک راز مهم برای بهبود عملکرد دوربین گوشی ها در DxOMatk شده است. اخیرا دوربین گوشی آنر V30 پرو نیز در این وب‌سایت مورد بررسی قرار گرفته و توانسته جایگاه دوم را پس از هواوی میت 30 پرو 5G، به خود اختصاص دهد. رتبه سوم نیز متعلق به محصول دیگر هواوی، میت 30 پرو است.

دوربین آنر V30 پرو موفق شده تا در بخش فیلم‌برداری و عکاسی به ترتیب به امتیازهای 100 و 133 دست پیدا کند. امتیاز کلی این دوربین در نهایت برابر با 122 شده و همین موضوع آن را به دومین دوربین قدرتمند در دنیای موبایل تبدیل کرده است.

دوربین V30 پرو قادر است تا تصاویر را با جزییات بالا و نویز کم به ثبت برساند. عملکرد آن به هنگام بزرگنمایی، ثبت تصاویر در حالت بوکه و عکس‌برداری به هنگام شب نیز بسیار قابل توجه است. با این حال ظاهرا قابلیت فوکوس خودکار آن چندان چنگی به دل نمی زند؛ بدین ترتیب که در نواحی تیره تر شاهد اضافه شدن طیف آبی هستیم. هنگام عکس‌برداری با ویژگی اولترا واید نیز یک سری اعوجاج های هندسی به چشم می خورد. در این میان، قابلیت فوکوس خودکار و پایدارسازی دوربین معمولا روی میزان وضوح تصویر تاثیر منفی گذاشته است.

دوربین آنر V30 پرو هنگام فیلم‌برداری از دقت نسبتا بالایی برخوردار است؛ چراکه فیلم هایی که در داخل و خارج از محیط بسته گرفته شده اند دارای کیفیت رنگ بسیار مناسب هستند. قابلیت پایدارسازی نیز ظاهرا موثر واقع شده و هیچ ضعفی را از خود نشان نداده است.

در پایان بهتر است نگاهی هم به نقاط ضعف این دوربین بیاندازیم. این اسمارت فون هنگام تصویربرداری در نور کم مصنوعات نامطلوبی را به نمایش گذاشته است؛ بدین ترتیب که در اکثر مواقع مصنوعات حاصل از نویز گرمایی بسیار قابل توجه بوده اند. طبق اطلاعات منتشر شده در DxOMark، لنز دوربین نیز گاهی اوقات شیب نسبتا زیادی داشته و هنگام فوکوس خودکار نیز اندکی ناپایداری از خود نشان داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.