استفاده از تلگرام توسط کاربران ایرانی در سال 98 به رکورد جدیدی دست پیدا کرد

رسانه کلیک – استفاده از تلگرام توسط کاربران ایرانی در سال 98 به یک رکورد جدید دست پیدا کرد. بیشترین استفاده از این پیام رسان در دی ماه 98 رقم خورده است.

دی‌ماه سال 98، یکی از پرتلاطم‌ترین ماه‌ها در یک‌سال گذشته بود. شهادت سردار قاسم سلیمانی، حمله‌ موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق، سقوط هواپیمای اوکراینی و افشای علت اصلی این سقوط و همچنین مهاجرت شماری از ورزشکاران از ایران باعث پرخبر شدن دی ماه سال جاری شدند. نتیجه این اتفاق، افزایش اخبار و بازدید کانال‌های تلگرامی در دی ماه 98 بود.

استفاده از تلگرام اگرچه در ماه‌های پیش روندی صعودی داشت، اما در دی‌ماه این روند تشدید شد و بیشترین استفاده در سال 98 در این ماه رقم خورد به طوری که هر روز به طور میانگین بازدید مطالب کانال‌های تلگرامی، 1 میلیارد و 866 میلیون بازدید بوده است. میزان تولید مطالب کانال‌های تلگرامی به طور میانگین به ۲ میلیون و ۶۷۸هزار مطلب در روز رسید. همه این اطلاعات حاکی از آن است که با افزایش خبرها، استفاده از این پیام رسان نیز بیشتر شده و فیلترینگ آن و حذف هاتگرام و تلگرام طلایی در عمل نتوانسته مانع از استفاده از آن شود.

استفاده از تلگرام

داده‌های بدست آمده موارد زیر را نشان می دهد:

  • میزان بازدید مطالب کانال‌های تلگرامی در دی بیش از آذرماه بوده است و به صورت میانگین ۵۵۸ میلیون بازدید هر روز بیشتر از ماه قبل بوده است.
  • بیشترین بازدید مطالب کانال‌های تلگرامی مربوط به روز چهارشنبه، 18 دی‌ماه و همزمان با حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد و سقوط هواپیمای اوکراینی است. بازدید در این روز به 3.5 میلیارد رسید که یک رکورد محسوب می‌شود.
  • دومین روز پربازدید، 12 دی ماه بوده است. ترور سردار قاسم سلیمانی باعث بازدید بیش از ۲.۷۶ میلیاردی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.