بوئینگ 777X با موفقیت آزمایش شد؛ بزرگترین جت دو موتوره جهان

رسانه کلیک – پس از توقف پروازهای هواپیما 737 مکس، این شرکت با شاهکار دیگری به نام بوئینگ 777X وارد عرصه رقابت شده که بزرگترین جت دو موتوره تاریخ به شمار می آید.

کمپانی بوئینگ سال 2019 را به خوبی پشت سر نگذاشته است. این شرکت به سبب وجود یک اشکال در سیستم، تقریبا تمام هواپیماهای 737 را از دور خارج کرد. با این حال به نظر می رسد که بوئینگ به پیشرفت و ارتقا ادامه داده و به تازگی آزمایش مدلی را با موفقیت به انجام رسانده که می تواند بزرگترین جت دو موتوره دنیا باشد.

گفته می شود که بوئینگ 777X بزرگترین جت دو موتوره دنیاست که در هنگام باز بودن بال ها، طول آن به 71 متر می رسد. طراحی این بال ها از روی مدل 787 انجام شده است. این جت در مرحله آزمایشی با موفقیت توانست حدود 3 ساعت و 51 دقیقه در آسمان واشنگتن پرواز کرده و سپس به مقر بوئینگ در سیاتل بازگردد.  

بوئینگ 777X

موتورهای به کار رفته در این هواپیما از نوع GE9X هستند. هر یک از این دو موتور می توانند نیروی محرکه ای در حدود 100 هزار پوند را به وجود آورند. کاربرد این موتورها در بوئینگ 777X باعث افزایش 10 درصدی بهره وری سوخت در عرصه رقابتی شده است. این جت بزرگ همچنین می تواند مسافرین بیشتری را نسبت به همتایان رقیب خود حمل کند. استن دیل، معاون اجرایی شرکت هواپیماهای تجاری بوئینگ در این رابطه گفته:

ما توانستیم موفق ترین جت دو موتوره در طول تاریخ را ساخته و آن را تواناتر و راحت تر کنیم. نخستین پرواز امن 777 ایکس امروز، نشان دهنده سال ها تلاش سخت و زحمت تیم ها، تامین کننده ها و شرکای تجاری ما در ایالت واشنگتن و سایر نقاط جهان است.

به نظر می رسد که جت های بوئینگ 777X در سال 2021 در خطوط هوایی بزرگی مانند Emirates آماده پرواز خواهند شد. از جمله کمپانی های سفارش دهنده دیگر این هواپیما بزرگ، می توان به کاتای پسفیک (هنگ کنگ)، لوفت هانزا (آلمان)، آل نیپون ایرویز (ژاپن) و قطر ایرویز (قطر) اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.