تولید گوشی های آیفون افزایش پیدا می کند

رسانه کلیک – شرکت اپل قصد دارد تا تولید گوشی های آیفون را تا 10 درصد افزایش دهد. یکی از دلایل این موضوع، محبوبیت بالای گوشی آیفون 11 در بازار کشورهای مختلف است.

تحلیلگر مشهور اپل یعنی مینگ چی کو سال گذشته از افزایش 10 درصدی فروش گوشی های آیفون در سه ماهه اول 2020 خبر داد. از آنجایی که طی دو سال اخیر با گران شدن محصولات اپل مواجه بودیم، میزان فروش در واقعیت کاهش پیدا کرد؛ تا اینکه در سال 2019 و با ورود گوشی نسبتا ارزان قیمت آیفون 11 ورق به نفع اپل برگشت. حال بنا شده تا شرکت کوپرتینویی همزمان با عرضه 9، تولید آیفون 11 را نیز بیشتر کند تا میزان سود حاصل از فروش این اسمارت فون همچنان ادامه داشته باشد.

افزایش 10 درصدی تولید گوشی های آیفون

گزارش های اخیر حاکی از آن هستند که این غول فناوری در نیمه اول سال 2020 حدود 80 میلیون گوشی وارد بازار خواهد کرد. ناگفته نماند که این میزان ۱۰ درصد بیشتر از سال گذشته است. ظاهرا ۱۵ میلیون از گوشی های تولید شده مربوط به آیفون 9 و ۶۵ میلیون باقی مانده مربوط به گوشی های قدیمی تر از جمله سری آیفون ۱۱ هستند.

همانطور که می دانید قیمت پایه گوشی آیفون ۱۱ حدود ۵۰ دلار کمتر از آیفون XR و برابر با ۶۹۹ دلار است. آیفون 9 نیز با قیمت پایه ۳۹۹ دلار وارد بازار می شود. انتظار می رود استراتژی جدید موجب شهرت بیشتر گوشی های آیفون شده و سود قابل توجهی را برای شرکت به همراه داشته باشد. ضمنا با توجه به ادامه یافتن تحریم ها علیه هواوی، اپل فرصت این را دارد تا یکی از سرسخت ترین رقبای خود را کنار بزند.

با این حال برخی تحلیلگران گفته اند که شیوع ویروس کرونا در جهان به احتمال زیاد تاثیر بسزایی روی برنامه های فعلی اپل خواهد گذاشت؛ چراکه با فراگیر شدن این بیماری، کارخانه های چینی تعطیل شده و امکان تولید قطعات وجود نخواهد داشت. بدیهی است که بروز مشکل در اقتصاد چین، میزان فروش آیفون در منطقه را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در پایان باید بگوییم که شرکت اپل در نیمه دوم سال میلادی، سری جدید آیفون ۱۲ را با قابلیت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G روانه بازار می کند. بنابراین بعید نیست که میزان فروش شرکت کوپرتینویی به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.