فروش کنسول پلی استیشن 4 به 108.9 میلیون دستگاه رسید

رسانه کلیک – شرکت سونی به تازگی در جلسه ارائه گزارش سه ماهه سوم سال مالی 2019 اعلام کرد که میزان فروش کنسول پلی استیشن 4 در سراسر جهان به مرز 108.9 میلیون دستگاه رسیده است.

اوایل ماه ژانویه امسال بود که شرکت سرگرمی های تعاملی سونی در تازه ترین گزارش مالی خود میزان فروش کنسول پلی استیشن 4 در سراسر جهان را برابر با 106 میلیون دستگاه اعلام کرد. حال طبق جدیدترین گزارش مالی، این شرکت تا روز دهم دی ماه سال جاری (31 دسامبر سال میلادی 2019) نزدیک به 6.1 میلیون کنسول PS4 در سرتاسر دنیا فروخته است. این در حالی است که سونی در بازه مشابه سال گذشته میلادی تقریبا 8.1 میلیون پلی استیشن 4 به فروش رسانده بود. هرچند که این آمار و ارقام نشان از کاهش فروش این کنسول طی ماه های اخیر را دارد، اما باید در نظر داشت که زمان زیادی به پایان نسل هشتم و شروع نسل بعدی صنعت بازی های ویدیویی باقی نمانده و در انتهای سال جاری میلادی شاهد عرضه دو کنسول جدید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس خواهیم بود.

البته، شرکت سرگرمی های تعاملی سونی هم به خوبی از این موضوع آگاه بوده و در پیش بینی های خود، میزان فروش پلی استیشن 4 برای سال جاری مالی را تا حدی نسبت به سال های گذشته کاهش داده است. به عبارتی، این شرکت در نظر دارد که از ابتدای ماه آوریل سال گذشته تا 31 مارس سال جاری میلادی بالغ بر 13.5 میلیون پلی استیشن 4 در اقصی نقاط جهان عرضه کند. با توجه به این ها، کاهش فروش این دستگاه محبوب نسل هشتمی در این بازه موضوع عجیب و دور از انتظاری نبود.

فروش کنسول پلی استیشن 4

در هر حال، هم اکنون میزان فروش پلی استیشن 4 از مرز 108.9 میلیون واحد عبور کرده و این دستگاه همچنان به عنوان دومین کنسول پرفروش تاریخ شرکت سونی محسوب می شود. در ادامه این نشست، سونی خاطرنشان کرد که تعداد کاربران پلی استیشن پلاس به 38.8 میلیون نفر رسیده که در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش 2.5 میلیون نفری جامعه این سرویس هستیم. در رابطه با فروش نرم افزارها، این شرکت تایید کرد که طی ماه های اخیر نزدیک به 81.1 میلیون بازی مختلف فروخته است. با این وجود، فروش کلی نرم افزارهای شرکت سونی نسبت به سال گذشته 6.1 میلیون واحد کاهش یافته است.

در نظر داشته باشید که دوره نسل هشتم کنسول های بازی تا پایان سال جاری میلادی به پایان می رسد و بر اساس گفته های سونی و مایکروسافت، دو کنسول جدید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس امسال روانه بازار خواهند شد. گزارش ها نشان می دهد که PS5 به خاطر حافظه SSD سریع تر و رم بیشتر، از لحاظ عملکرد بهتر از Xbox Series X است. (عملکرد پلی استیشن 5 بهتر از ایکس باکس سری ایکس خواهد بود). همچنین، چند روز پیش تصاویری از رابط کاربری پلی استیشن 5 در فضای مجازی لو رفت که گویا طراحی منوی این دستگاه برخلاف انتظار طرفداران شباهت زیادی با داشبورد PS4 دارد (افشای تصاویری از رابط کاربری پلی استیشن 5). به علاوه، تا به امروز بسیاری از گمانه زنی ها به معرفی کنسول پلی استیشن 5 در روز شانزدهم بهمن (5 فوریه) اشاره کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.