بخش سخت افزار و ویندوز مایکروسافت با یکدیگر ادغام می شوند

رسانه کلیک – مایکروسافت تصمیم گرفته تا در اواخر ماه جاری، بخش ویندوز و سخت افزار را با هم ادغام کرده و یک واحد یکپارچه جدید به نام Windows + Devices را به وجود آورد. 

پانوس پانای، خالق و در واقع پدر اصلی سرفیس روی تیم ویندوز نیز نظارت می کند. ظاهرا کمپانی مایکروسافت قرار است در اواخر ماه جاری، گروه تولید و ویندوز را با هم ادغام کرده و یک بخش یکپارچه به نام واحد Windows + Devices (ویندوز و دستگاه ها) را با رهبری پانای به وجود آورد. این حرکت، در واقع بخشی از برنامه گسترده سازماندهی مجدد مایکروسافت به شمار می آید و نشان می دهد که این شرکت خواهان نزدیکی بیشتر بخش ویندوز و سخت افزار است. پانای در ایمیلی برای نشریه ZDNet نوشت:

من شخصا از رهبری بخش Windows Client برای مایکروسافت هیجان زده هستم. واحد Windows + Devices به ما کمک می کند تا در فرایند تصمیم گیری بهتر عمل کنیم، اولویت های خود را به طور واضح تری تعیین کنیم و تجارب عالی را در اختیار کاربران قرار دهیم، از سیلیکون و سیستم عامل گرفته تا برنامه های کاربردی و دستگاه های متصل به خدمات مایکروسافت (OEM ها و سرفیس).

وی افزود که طراحی سخت افزار و نرم افزار در کنار هم، عملکرد طولانی مدت در خصوص ویندوز را بهبود می بخشد (نمایشگر دوگانه، تنوع سیلیکونی، ارتباطات، پلتفرم برنامه و غیره) و موجب افزایش سرعت خلاقیت ها و بهبود خواهد شد.

بخش سخت افزار و ویندوز مایکروسافت

البته باید خاطر نشان کرد که پانای به تیم ارشد مایکروسافت ملحق نمی شود. به بیان دیگر، راجش جا که مسئول بخش Experiences and Devices است، هنوز رییس پانای محسوب می شود.  

از سوی دیگر، Joe Belfiore که قبلا مسئول بخش Windows بود، از پاییز به رهبری تیم آفیس منسوب شده است. وی همچنین مسئول گروه دیگری به نام Essential Products Inclusive Community (انجمن انحصاری محصولات ضروری) بوده که شامل رسیدگی به برنامه های اندرویدی و iOS ،Edge و Microsoft News می شود.

یکی دیگر از نکات مهم در کنار یکپارچه سازی واحد Windows + Devices، رهبری جدید جف تپر به جای برایان مک دونالد بازنشسته است. البته تپر هنوز به نظارت روی بخش OneDrive و SharePoint ادامه می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .