عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس بخاطر ویروس کرونا عقب می‌افتد؟

رسانه کلیکشرکت تحلیلگر اقتصادی Jefferies Group مدعی است که به احتمال قوی، عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال میلادی 2021 موکول خواهد شد.

شیوع ویروس کرونا نه تنها همچنان در کشور چین ادامه دارد، بلکه پای آن به برخی از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی نیز باز شده و طبق آخرین گزارش ها، در حال حاضر بالغ بر 28 هزار نفر در چین با این بیماری دست و پنجه نر می کنند. به علاوه، تعداد قربانیان این ویروس مرگبار به بیش از 560 نفر رسیده و با توجه به گسترش سریع آن در سراسر جهان، اصلا تعجب آور نیست که این بیماری تاثیرات منفی زیادی در بازارهای اقتصادی دنیا بگذارد. به همین خاطر، صنعت بازی های ویدیویی هم تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و حتی زمان برگزاری رویداد Taipei Game Show در پی شیوع کرونا به تابستان سال جاری میلادی موکول شده است (نمایشگاه Taipei Game Show به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد).

با توجه به افزایش روز افزون تعداد مبتلایان این بیماری، شرکت Jefferies Group گزارش جدیدی از شرایط تولید محصولات سخت افزاری در چین به اشتراک گذاشته است که طبق گفته های این موسسه، ظاهرا شیوع ویروس کرونا به احتمال قوی سرعت روند ساخت محصولات دیجیتال را کاهش خواهد داد. به عنوان مثال، شرکت های اپل و نینتندو که محصولات خود را در کشور چین مونتاژ می کنند، ممکن است به خاطر کاهش تعداد تولید محصولات قادر به پاسخگوی تقاضای بازار نباشند. کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس نیز از این قاعده مستثنی نیستند و احتمالا عرضه آن ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال میلادی 2021 موکول شوند.

عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس ویروس کرونا

شیوع ویروس کرونا در کشور چین تا به امروز باعث شده تا برخی از شرکت های بزرگ از جمله Foxconn تمام کارگردهای خود را قرنطیه و روند تولید محصولات خود را به کلی متوقف کنند. اگر این مسئله بیش از یک ماه ادامه داشته باشد، ممکن است که این ویروس به طور مستقیم اثر خود روی صنعت بازی های ویدیویی را بگذارد. از آنجا که تمام قطعات کنسول های نسل نهم در کشور چین تولید می شوند، انتظار می رود که پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس برخلاف گفته های سونی و مایکروسافت، با کمی تاخیر از راه برسند. جالب اینجاست که وظیفه طراحی هنری تعدادی از بازی های آمریکایی به شرکت های چینی محول شده که به همین خاطر، احتمالا عرضه بازی های نسل جدید نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا عقب خواهند افتاد.

در هر حال، بر اساس گفته های دو شرکت سونی و مایکروسافت، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. گزارش ها نشان می دهد که این دو دستگاه با قیمت یکسان و ثابت 500 و یا 600 دلار عرضه می شوند و ادعای تازه یکی از کاربران شبکه توییتر به نام Tidux بیانگر این موضوع است که PS5 از لحاظ عملکرد بهتر از ایکس باکس جدید خواهد بود (عملکرد پلی استیشن 5 بهتر از ایکس باکس سری ایکس خواهد بود). پیش بینی می شود که کنسول پلی استیشن 5 طی هفته های آینده به طور کامل معرفی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.