یوبی سافت: کنسول های جدید بازی های نسل های گذشته را اجرا می‌کنند

رسانه کلیک – بر اساس گفته مدیر عامل شرکت یوبی سافت، کنسول های جدید ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 به راحتی بازی های نسل های گذشته را اجرا خواهند کرد.

یکی از بزرگترین سوالاتی که ذهن بسیاری از هواداران کنسول های پلی استیشن را به خود درگیر کرده و از طرفی شرکت سونی نیز باید پاسخ شفافی برای آن ارائه کند، موضوع پشتیبانی پلی استیشن جدید از بازی های نسل های گذشته است. این روزها امکان اجرای بازی های قدیمی روی کنسول های نسل نهم به یکی از دغدغه های بازیکنان تبدیل شده و در حالی که شرکت مایکروسافت در گذشته از پشتیبانی کامل ایکس باکس سری ایکس از این قابلیت ویژه اطلاع داده بود، سونی در اواخر سال میلادی 2019 در واکنش به Backward Compatibility، آن را ویژگی جالبی دانست و از فعالیت تیم توسعه پلی استیشن روی آن خبر داد.

با وجود اینکه پشتیبانی پلی استیشن 5 از بازی های نسل های قبلی هنوز برای بازیکنان مبهم است و برخی از گمانه زنی ها نشان از پیچیدگی اجرای کامل و بدون ایراد این قابلیت دارند، اما ایو گیلموت (Yves Guillemot)، مدیر عامل یوبی سافت، در تازه ترین گزارش مالی اخیر شرکت خود به این پرسش ها پاسخ داده است. وی در این نشست با اشاره به این ویژگی مهم، خاطرنشان کرد که هر دو سیستم نسل بعدی تقریبا قادر به اجرای تمام بازی های نسل های گذشته خواهند بود. ایو گیلموت تحقق این امر را یک پیشرفت بزرگ در صنعت بازی های ویدیویی توصیف کرد و در ادامه افزود که در نسل نهم بازی های قدیمی شانس خود برای حضور قدرتمند در بازار بازی ها را از دست نخواهند داد.

ایو گیلموت در این باره اعلام کرد:

کنسول های جدید ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 تمام بازی های نسل های گذشته را اجرا خواهند کرد. این امر یک اتفاق جدید در صنعت بازی های ویدیویی است. تحقق این موضوع به بازی های نسل های قبلی این اجازه را می دهد تا همچنان طی سال های آینده به حضور قدرتمند خود در عرصه رقابت و بازار بازی ها ادامه دهند.

بر اساس گفته های دو شرکت سونی و مایکروسافت، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. با این حال، شیوع ویروس کرونا روند تولید بسیاری از محصولات و سخت افزار در چین را تقریبا متوقف کرده و با توجه به افزایش روز افزون تعداد مبتلایان این بیماری، شرکت تحلیلگر اقتصادی Jefferies Group در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، ممکن است که عرضه کنسول های نسل نهم به تعویق خواهد افتاد (عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس بخاطر ویروس کرونا عقب می‌افتد؟). بر اساس آخرین گمانه زنی های، به نظر می رسد که سونی در ادامه ماه جاری میلادی به طور کامل از پلی استیشن جدید رونمایی خواهد کرد. طبق نظر کارشناسان مختلف، این دو دستگاه با قیمت یکسان 400 الی 600 دلار روانه بازار می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.